K12net English
Müzik

Arşiv

8. TED İstanbul Orkestra Şenliği

TED İstanbul Koleji Orkestra Şenliği 2013, misafir okulların ve okul orkestramızın da başarılı performanslarını sunmasıyla coşkulu geçti. Şevval GÖKŞİMŞEK ve Ecem BOYACI öğrencilerimizin solist olarak sahne aldıkları etkinlikte klavyede Deniz TURŞUCULAR, bas gitarda Erol AKBAŞ, elektro gitarlarda Tolga BATTAL ve Burak Ertuğrul GÜNEY ve bateride Alperen YAŞAR keyifli ve başarılı seslendirmeler yaptılar. Şenlikte ilköğretim 8. sınıf, lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz sahnedeki arkadaşlarına eşlik ettiler.

Keşanlı Ali Destanı Ayakta Alkışlandı

Büyük bir özveriyle hazırlıkları yapılan ve okulumuz Dilek Özcan Oditoryumunda sergilenen Keşanlı Ali Destanı seyredenleri hayran bıraktı. Profesyonel tiyatro sunumunun bile üzerinde bir performans gösteren lise öğrencilerimizi, seyirciler ayakta alkışladı. Tiyatroyu oynarken her bir karakteri yaşarcasına oynayan öğrencilerimiz, aynı hissi her bir izleyene verecek kadar başarılıydılar. Lise Müdür Vekilimiz Sami Sarıoğlu Keşanlı Ali Destanı oyununu, tüm TED Bursa öğrencilerine de seyrettirmek üzere planladığını ve daha sonra da başka okullara da gidilip sergilenebileceğini belirterek, tüm öğrencileri ve emeği geçen öğretmenleri kutladı. Keşanlı Ali Destanı gerçekten de bir destan yarattı.

TED Antalya Koleji Korosu ve Oda Orkestrası Harika Bir Performans Sergiledi

TED Antalya Koleji’nin TED okulları arasında aidiyet oluşturma, dayanışma, dostluk ve performansını paylaşmak üzere okulumuza gelerek gerçekleştirmiş olduğu oda orkestrası müzik dinletisi izleyenleri hayran bıraktı. Koronun seslendirdiği şarkılar da izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Okulumuza gelerek bizleri onurlandıran TED Antalya Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şule UZUN’a, İlköğretim Kurumları Müdürü ve Genel Müdür Lütfi ÜNSAL’a ile bu güzel orkestranın kurulmasında emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlere teşekkür eden İlköğretim Kurumları Müdürümüz Necati ÇAKIR, TED Antalya Koleji öğrencilerinin sergilemiş olduğu bu harika performansın sürekli belleklerde kalacağını da belirtti.

Fame Müzikali İzleyenleri Hayran Bıraktı

Okulumuz Dilek Özcan Oditoryumu’nda sergilenen Fame Müzikali izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Öğrencilerin İngilizce olarak sundukları müzikalde büyük bir emeğin olduğu hemen kendini belli etti. Yüksek bir başarıyla gerçekleştirdikleri müzikalde öğrenciler, tüm karakterleri mükemmel bir biçimde izleyenlere yansıttılar. Gösterdikleri bu güzel performans nedeniyle öğrencileri, emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenleri kutlayan İlköğretim Kurumları Müdürü Necati Çakır, bu çalışmayı gerçekleştiren öğrencilerin başarılarının devamını da diledi.

30 Mayıs 2013 tarihinde Marmara Eğitim kurumlarında gerçekleştirilen INGED Drama Festivali’ne okulumuz “İngilizce Drama ve Müzikal Topluluğu”nun hazırladığı FAME Müzikali ile katılmıştır. Yarışmada okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Başarılarımız;
En İyi Müzikal 1. liği
En İyi Sahneleme 2. liği
En İyi Erkek Oyuncu 2. liği (Fetih Can YAŞAR)
En İyi Yardımcı Kız Oyuncu 2. Liği (Rüya NEŞE)

Benim Gözümden Matematik

TED Ankara Kolejinin düzenlediği “Benim Gözümden Matematik” konulu yarışmada Müzik Öğretmeni Özge ÖZGÜR'ün liderliğindeki 5B sınıfımızın “Ritmik Örüntüler” performansı birincilik ödülüne layık görülmüştür. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Cinderella Müzikali

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü coşkuyla kutladık. İlkokul 3. 4.sınıf İngilizce Drama ve şarkı topluluğumuz, hazırladıkları Cinderella müzikalini TED Bursa Ailesine sundular. Sahne üzerindeki özgüvenleri, İngilizce dil başarıları, güzel dans ve şarkı sunumlarıyla izleyenlerin büyük beğenisini toplayan öğrencilerimiz çok mutluydular. Programımızın ikinci yarısı Bursa Devlet Tiyatrosu sanatçısı-çocuk oyunu yönetmeni Ali Volkan ÇETİNKAYA’nın söyleşisiyle sürmüştür. Okulumuz 2.3.4.5.sınıf öğrencilerinin sorularıyla renklenen söyleşi, öğrencilerimizin sanatsal ve kültürel gelişimine katkı sağlamıştır.

Eğlence Dolu Okuma Bayramı

1. Sınıf öğrencilerimiz, 23 Mart 2013 tarihinde Cumartesi günü okulumuz Dilek ÖZCAN Oditoryumu’nda “Okuma Bayramı” nı kutladılar. Gösteriler “TED” li olmanın heyecanını anlatan “Biz TED ’liyiz” şiirinin birlikte okunmasıyla başladı. Ardından sahne alan koromuzun seslendirdiği şarkılara salondaki davetliler de eşlik ettiler.

Gösterinin son bölümünde her öğrenci ayrı bir renktir ve bu renk cümbüşü gökkuşağını oluşturur temalı “Gökkuşağı ve Renkler “ oyunu sahnelendi. Sunumların sona ermesiyle öğretmenlerinden okuma belgelerini alan öğrencilerimiz yüreklerinde mutluluk ve gözlerinde gülümsemeyle izleyicilere veda ettiler.

3. Sınıflarımızla “Kastanyet” Yapıyoruz

Kastanyet; İçleri hafif oyuklu, iplerle orta parmaklara takılarak, avuç açılıp kapanmasıyla ses çıkartan, iki küçük tahta parçasından oluşmuş bir İspanyol müzik çalgısıdır.3. Sınıflarımız evlerinden getirdikleri ceviz kabukları ile kastanyet yaptılar. Öğrencilerimiz çalgılarını hem yaparken, hem de çalarken eğlendiler.

2. Sınıflarımız Kendi Müzik Aletlerini Tasarladılar

2. Sınıf öğrencilerimiz müzik derslerinde kendi çalgılarını tasarladılar. Derslerimizde kullandığımız çalgılardan ve araştırma yaptıkları müzik aletlerinden esinlenerek yarattıkları çalgılarını okulumuz müzik dersliklerinde yaptılar.

1.Sınıflarımızla “Marakas” Tasarladık

Marakas; içerisindeki boşluğa yerleştirilen küçük sert parçacıkların sallanmanın etkisiyle birbirine çarparak ses çıkardığı bir tür vurmalı müzik aletidir. Brezilya asıllıdır, genellikle Latin ve Afrika müziklerinde kullanılır. 1. Sınıf öğrencilerimizle müzik dersinde marakas yaptık. Atık malzemelerin de kullanıldığı aktivitemizde çok keyifli vakit geçirdik. Kendi tasarladığımız marakaslarımızla, şarkılarımıza eşlik ederek dersimizi noktaladık.

Piyano Resitali, Müzik Şölenine Dönüştü…

5. Piyano Resitali, piyanistlerin başarılı performanslarıyla, dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Bu yıl 5.’si gerçekleştirilen Piyano Resitali, 23 Ocak 2013 tarihinde gerçekleşti. Okulumuzun birinci sınıfından liseye kadar 43 piyanistin sahne aldığı müzik şöleni, renkli görüntülere sahne oldu. Zengin bir repertuarın sunulduğu konserde bazı öğrenciler ilk sahne deneyimlerini yaşadı. Genç piyanistlere katılım belgelerini sunan İlköğretim Kurumları Müdürü Necati Çakır, öğrencilerin başarılarıyla duydukları gururu ifade etti.

Eğitim Devamlılığı İçin Elele

14.12.2012 tarihinde Okulumuzda Dilek Özcan Oditoryumu’nda Borçelik Fabrikası, Lions Derneği, ve TED Bursa Koleji işbirliği ile konser düzenlenmiştir. Konseri, Borçelik Fabrikasının çalışanlarının kurduğu orkestra gerçekleştirmiştir. Toplanan gelir “EĞİTİM DEVAMLILIĞI İÇİN ELELE”olarak düşünülmüş ve Hasan Öztimur adlı bir devlet okuluna bağışlanmak üzere değerlendirilecektir. Program akışında Türkçe Anadolu Rock (Erkin Koray, Cem Karaca, Barış Manço, Duman) parçaları yer almış, katılan tüm konuklar eğlenceli dakikalar geçirmişlerdir. Konser arasında ise IB öğrencilerimizin hazırlamış olduğu (Küçülen Kağıt, Keçeden Malzemeler) el işi malzemelerin satışı da yine aynı şekilde sağlanmış ve geliri bu projeye aktarılmıştır.

TED’de Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyetimizin 89. kuruluş yıldönümü töreni büyük bir veli ve öğrenci katılımıyla okulumuzda kutlandı. Törenin açılış konuşması Okul Müdürü Necati ÇAKIR tarafından gerçekleştirildi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 89. yılında, toplumsal barışın ve kardeşlik duygularının her zaman ve her koşulda önde tutulmasının, ulusumuzun yeteneklerine, birikimine ve yaratıcı gücüne inanılmasının ortak amaç olması gerektiğini belirten ÇAKIR, Atatürk’ün devrim ve ilkelerine Cumhuriyetimizin temel ve vazgeçilmez değerlerine inanan tüm öğrencilere ve konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Konuşmanın ardından İlköğretim öğrencilerinin seslendirdiği marşlar, tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Tüm misafirlerimiz, 10. Yıl Marşını birlikte coşkuyla söylediler.

TED Bursa Koleji Geleneksel Bahar Şenliği

Okulumuzda bu yıl ikincisi düzenlenen “TED Bursa Koleji Bahar Şenliği” 04.06.2012 tarihinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi, Çınar Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, Hasan Ali Yücel Lisesi, Sami Evkuran Anadolu Lisesi, Süleyman Çelebi Lisesi, Ahmet Erdem Anadolu Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katıldığı Bahar Şenliğimiz, anlamlı bir sosyal hizmet projesine de destek verdi. Şenlikte okulların orkestraları gün boyu tam bir müzik şöleni sergilerken, diğer taraftan da “Ressam Olduk, El Baskısı, Yüz Boyama, Keçe Yap, Çuvalla Koş, Çekiliş” gibi stantlarda renkli aktiviteler gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz açtıkları stantlardan elde ettikleri geliri “Onko-Day Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi”ne aktardılar. Şenlikte bir yandan eğlenen öğrencilerimiz bir yandan da sosyal duyarlılıklarını bir kez daha ortaya koydular. Şenliğin son bölümünde, etkinliğimize katılımıyla destek veren ses sanatçısı Bihter ERKMEN, verdiği konserde katılanları coşturdu. İlköğretimden liseye kadar tüm öğrenci ve öğretmenler Bihter’e şarkılarında eşlik ettiler. Çok önemli bir sosyal amacı olan şenliğimiz keyifli bir şekilde sonlandırıldı.

5. Sınıf Öğrencileri Şehrimizin Kültürünü Sahneye Taşıdılar

Geçmişten günümüze kadar birçok uygarlığa beşiği olmuş, Osmanlı devletinin başkentliğini yapmış, türküleriyle, efsaneleriyle dillere destan olmuş güzel şehrimiz Bursa'yı 5. sınıf öğrencileri muhteşem bir gösteriyle velilerimize sundular.

4. Sınıfların Yıl Sonu Gösterileri

İyi bir takım çalışması, sonunda başarılı işler çıkmasına neden olurken bu süreçte herkese büyük keyifler yaşatır. 4.sınıf öğrencilerimizin yıl sonu etkinliği bu mantıkla başarıyla tamamlandı. Dolu dolu geçen etkinliğimizde Türkçe-İngilizce şarkılar, drama oyunu ve müzikal kulübünün seçkilerinden kesitler sunduk. Sevgili izleyicilerimizin keyifli alkışları bizleri daha da motive etti ve yaptığımız işten bir kez daha keyif almamızı sağladı. Müzikal Kulübündeki arkadaşlarımız ünlü müzikallerden kesitler sunarken izleyicilerimizi o yıllara götürdüler.

Film Müzikleri Konseri

TED Bursa Koleji öğrencileri tarafından 24 Mayıs 2012 Perşembe akşamı gerçekleştirilen “Film Müzikleri Konseri” izleyenleri büyüledi. Dans ve bale koreografileriyle de seyredenleri hayran bırakan konserde öğrenciler, velilere nostaljik dakikalar yaşattılar. Repertuarı içinde, unutulmayan filmlerin müziklerinin de yer aldığı konser, veli ve öğretmenleri gençlik yıllarına götürdü. TED Koleji Dilek Özcan Oditoryumu’nda yaklaşık 2 saat süren konser sonunda izleyenler, öğrencileri coşkulu alkışlarla ödüllendirdi.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladık

19 Mayıs 1919’u anma törenleri, 19 Mayıs Cumartesi günü, Dilek Özcan Oditoryumu’nda yapılmıştır. TED Bursa Koleji Lise Müdürü Zeynep KARSLIOĞLU, 19 Mayıs’ın önemi ve tarihçesi üzerine bir konuşma yapmıştır. 9. sınıf öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu 19 Mayıs Oratoryosu, kurtuluş mücadelemizin ilk adımı sayılan Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlamış, o tarihsel süreç, şiirler ve görsellerle desteklenerek aktarılmıştır. Öğrencilerimizin solo ve koro katılımlarıyla seslendirdikleri oratoryoyu izleyenler, günün duygusunu içlerinde hissetmişlerdir. 8. sınıf öğrencilerimiz de marşlardan küçük bir demet sunarak günün kutlamasına katkıda bulunmuşlardır. Daha sonra konuklar, okulumuzun spor bölümünün hazırladığı değişik spor gruplarında yer alarak takım bilinciyle yarışmışlar, eğlenmişler ve günün anlamına uygun bir gün geçirmişlerdir.

Royal Academy Müzik Sınavları

Royal Academy bahar dönemi müzik sınavları 7- 15 Mayıs 2012 tarihleri arasında okulumuz ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Okulumuzdan yedi öğrencimiz sınavda performanslarını sundular. Sınava katılan öğrenciler, müzik alanındaki yeteneklerini TED Bursa Koleji’nin ev sahipliğinde, uluslararası alanda tescilleme şansı yakaladılar.

TED İstanbul Koleji Orkestra Şenliği

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen TED İstanbul Koleji Orkestra Şenliği’nde okul orkestramız başarılı performanslarıyla izleyenleri büyüledi. Üç kız solist öğrencimizin sahne aldığı etkinlikte, orkestramız sahnedeki uyumları ve coşkularıyla büyük alkış aldı. Şenlikte ilköğretim 8. sınıf, lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz sahnedeki arkadaşlarına eşlik ederken coşkularıyla organizasyona renk kattılar. TED Samsun Koleji, TED Eskişehir Koleji, İstek Vakfı okulları ile farklı şehirlerden gelen diğer misafir öğrenciler, orkestraların performanslarının başarılı geçmesine katkı sağladılar.

Nilüfer Belediyesi Liseler Arası Müzik Yarışması

“Bursa Liseler Arası Müzik Yarışması” 11 Mayıs 2012 tarihinde Fethiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Orkestramız 28 okulun katıldığı yarışmada ön elemeleri geçerek 2 dalda da finale kaldı. Öğrencilerimiz finalde ise 19 okul arasından “EN İYİ KIZ SOLİST” kategorisinde Ecem BOYACI ile Bursa 1.si oldu. Yerli ve yabancı tüm şarkıları başarıyla seslendiren TED Bursa Kolejliler hem yabancı dil yeteneklerini hem de sanatsal alandaki başarılarını bir kez daha gösterdiler.

TED Bursa Koleji Anaokulu Öğrencilerinden Yıl Sonu Performansı

TED Bursa Koleji Güzel Bir Yer ve Kampüs anaokulu öğrencilerimiz 5 Mayıs 2012 tarihinde yıl sonu performanslarını sundular. Açılış korosu ile başlayan programımızda miniklerimiz müzik etkinlikleri olarak tefli danslarını da sundular. Ailelerinden büyük alkış alan miniklerimizi kutluyoruz.

TED Çiçekleri’nin Okuma Bayramı

1. sınıf öğrencilerimiz -TED’in Çiçekleri- 28 Nisan 2012 Cumartesi günü okulumuz Dilek ÖZCAN Oditoryumu’nda “Okuma Bayramı”nı kutladılar. Gösteriye okuma-yazma serüvenlerini anlatan “1. Sınıf Masalı” ile başlayan öğrencilerimiz, koroda seslendirdikleri şarkılarla salonu neşelendirdiler. Ardından farklı rollere bürünüp “Şehrimi Seviyorum” adlı oyunu sahneleyen çocuklarımız, “Yetenek Sizsiniz” adlı oyunda İngilizce dersinde öğrendiklerini seyirciyle ustaca paylaştılar. “Sevgi Çiçekleri” dansının ardından öğretmenlerinden Okuma Belgeleri’ni alan TED’li minikler, yüreklerinde mutluluk ve gözlerinde gülümsemeyle izleyicilere veda ettiler.

TED Bursa Koleji’nde 23 Nisan Coşkusu

TED Bursa Koleji öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı renkli gösterilerle kutladılar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TED Bursa Kolejinde coşkuyla kutlandı. Spor salonunda düzenlenen kutlamalarda anaokulundan ilköğretime kadar onlarca öğrencimiz velilerine renkli gösteriler sundu. Aileler, çocuklarının sunduğu gösterileri büyük bir beğeni ile izlediler. Anaokulu öğrencilerinin renkli dansları sonrasında, İngilizce, Fransızca ve Almanca şarkılar söyleyen ilköğretim korosu büyük alkış aldı. İlköğretim 6.sınıf öğrencilerimiz de orkestra olarak programda dinleti sundular. Folklor gösterilerinden, çeşitli dans ve müzikal çalışmalarının ardından öğrenciler, ellerinde Türk bayrakları ile coşkulu bir kapanış sergilediler.

3. Sınıf Öğrencilerimizden Renkli Gösteri

TED Bursa Koleji 3. sınıf öğrencileri, 13 Nisan Cuma günü yıl sonu performanslarını büyük bir coşku ile sergiledi. Koroyla programı açan öğrencilerimiz, çaldıkları enstrümanlar ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Tiyatro oyunlarından birini İngilizce olarak sergileyen öğrencilerimiz, bir de “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” adlı müzikal oyunu sahneye koydular. Günümüze uyarlanmış şekliyle sahneye konulan masal, izleyenlerin beğenisini kazandı. Anne – babaların alkışlarıyla eşlik ettiği TED Bursa Koleji 3. sınıf öğrencileri, gösterilerinin sonunda tüm öğretmenlerini ve yöneticilerini sahneye davet ederek güzel bir görüntü oluşturdu.

Aleksander MARKOV’u Dinledik

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 22 Mart 2012 Perşembe akşamı konuk sanatçı olarak dünyaca ünlü keman sanatçısı Aleksander MARKOV'u ağırladı. Konsere katılan keman öğrencilerimiz, öğretmenleri Esen TEKİN ile birlikte dinledikleri harika konserin ardından sanatçı Aleksander MARKOV ile tanışma fırsatı bulmuşlardır.

2. Sınıflar Yıl Sonu Performansı

Okulumuz 2. sınıf öğrencileri yıl sonu performanslarını 27 Mart Salı günü TED Bursa Koleji Dilek ÖZCAN Oditoryumunda büyük bir coşkuyla sergilediler. Açılışı muhteşem bir koroyla yapan öğrencilerimiz, açılışın ardından İngilizce oyunlarını sergilediler. “Karlar Prensi” adlı müzikal oyunda tüm öğrencilerimiz farklı rollerde yeteneklerini sergilediler.

Frankofoni Günü Müzik Dinletisi

Evrensel değerlerin ve Fransızca dilinin paylaşımı adına dünyada birçok ülkede düzenlenen “Frankofoni Günü”, 23 Mart Cuma günü okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Lise okul orkestramız ve farklı yaş gruplarından öğrencilerimiz Fransızca şarkılardan oluşan bir müzik dinletisi sundular.

Geleneksel Piyano Resitalimiz

TED Bursa Koleji IV. Geleneksel Piyano Resitali, 14 Mart 2012 tarihinde okulumuz Dilek ÖZCAN Oditoryumu’nda gerçekleştirildi. Okulumuz öğrencilerinden 30 genç piyanistin seslendirme yaptığı resitalde keyfine doyulmaz dakikalar yaşandı. Piyano Resitali’ nin kapanış bölümünde başarı belgelerini Yönetim Kurulu Başkanı Rafet DALGIÇ, Lise Müdürü Zeynep KARSLIOĞLU ve İlköğretim Okulu Müdürü Necati ÇAKIR’dan alan öğrencilerimizin heyecanı ve mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyor, müzik ve eğitim alanındaki başarılarının sürmesini diliyoruz.

“Bugünün Öğrenenlerini Yarının Liderleri Olarak Yetiştirmek” 7.Öğretmenler Konferansı’nda okul orkestramızın dinletisi ve Orff Seminerimiz

Okulumuzda 10 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilen 7. Öğretmenler Konferansı’nın konusu: “Bugünün Öğrenenlerini Yarının Liderleri Olarak Yetiştirmek” idi. Bursa’dan ve çevre illerden de ilköğretim ve ortaöğretim okullarının öğretmenlerinin katıldığı; eğitimcileri, okullarının en iyi öğrenenleri yapmak amacına yönelik konferans, yoğun ilgi gördü. Müzik öğretmenlerimiz Esen TEKİN ve Özge ÖZGÜR örnek bir müzik dersini Orff tekniğiyle sunarak anaokulu ve İlköğretim grubu öğrencileriyle çalışan öğretmenlerle “ Mevsimler” konulu atölye çalışmasını paylaştılar.

Okul orkestramız müzik dinletisiyle Uluslararası Festivalde

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 17 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilen “Çocuklar Dünyanın Direkleridir” adlı proje kapsamında 19 Ocak 2012 tarihinde Bursa’ya gelen misafir okullara ve projeye katkıda bulunan ev sahibi okullara Tayyare Kültür Merkezi’nde 10.00- 17.30 saatleri arasında bir kongre düzenledi. Kongrede iki okul orkestramız da sahne alarak başarılı performanslar sundular. İlk müzik grubumuz akustik müzik yaparken ikinci müzik grubumuz ise rock müzik dinletisi sundular.

ABRSM İngiliz Kraliyet Müzik Okulları

İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu’nun ocak ayı sınavları 11- 12 Ocak 2012 tarihlerinde sınav merkezi olan okulumuzda, sınayıcı Mr. Alan CHILDS tarafından gerçekleştirildi. Toplamda 30 öğrencinin katıldığı sınava, okulumuz öğrencilerinden Deniz YAVUZ, Can Bora UĞUR ve Yaren ERDOĞAN piyano enstrümanıyla, okulumuz İdari İşler Müdürü Oral ÖZEKEN ise çello enstrümanıyla katıldı.

Ailece Müzik Etkinliğimiz

Müzik öğretmenlerimiz, anaokulu velilerimiz ve öğrencilerimiz 9 Ocak 2012 tarihinde müzik dolu bir gün paylaşmışlardır. Kaynaştırma oyunları, ısınma oyunları, şarkı öğretimi , canlandırma ve dans çalışmalarından oluşan atölyede velilerimiz, çocukları ile birlikte eğlenerek öğrenmişlerdir.

Yılbaşı Paylaşım Şenliği Müzik Etkinlikleri

Yeni yıl kutlamalarına sosyal bir boyut kazandırmayı hedefleyen okulumuz, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yeni Yıl Paylaşım Şenliği ile sosyal dayanışma ve yardımlaşma adına en iyi örnekleri sergilerken, eğitim ve eğlenceyi bir araya getirdi. Müzik öğretmenlerinin karaoke ve gitar hero standlarını kurdukları şenlikte öğrencilerimiz, eğlenceli performanslar sergiledi.

Yedi Bölgeden Yedi Türkü (10 KASIM 2011)

Atatürk’ü anma törenimiz de bu yıl Lise koromuz “YEDİ BÖLGEDEN YEDİ TÜRKÜ” teması altında mini bir konser verdi. Her coğrafi bölgemizden temsili bir türkü ile keyifli bir dinletiye dönüşen program, büyük beğeni topladı. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

İlköğretim 1.Kademe Yılsonu Gösterisi ( 5 Haziran 2011)

Minikler korosunun seslendirdiği şarkılarla başlayan gece, orff kulübünün, perküsyon grubunun ve gitar kulübünün performanslarıyla renklenmiştir. Her sınıf şubesinin okul çalgılarıyla seslendirmeler yaparak renklendiği gece, kulüp ve dans gösterileriyle son bulmuştur.

Liselerarası Müzik Yarışması ( 17 Mayıs 2011)

Bu yıl Nilüfer Belediyesi'nin organize ettiği Liselerarası Müzik Yarışması'nda okul orkestramız "Son Yolcu" isimli parçayla "En iyi orkestra" dalında yarışmaya katıldı. Lise öğrencilerimiz Şevval GÖKŞİMŞEK ve Bahadır ŞENER, seslendirilen şarkıya hazırladıkları dans koreografisiyle eşlik etmişlerdir. Öğrencilerimizin performansları "Jüri Özel Ödülü" ne layık görülmüştür. Orkestramızda görev alan öğrencilerimizin ( Vokal-Naz DEMİRÖZ, Tuğba UYANIK, Elis SAVAŞ bas gitar-Tolga BATTAL, klavye-Deniz TURŞUCULAR, Buğrahan NAMDAR bateri-Umut POYRAZ, perküsyon- Uğur ÖZGÜR) ve dans çalışmalarını sunan öğrencilerimizin (Şevval GÖKŞİMŞEK, Bahadır ŞENEL) başarılarını kutlarız.

TED İstanbul Orkestra Şenliği ( 12 Mayıs 2011)

Gençlerin müzik yoluyla bir araya gelmelerini sağlamak, sevgi ve dostluk bağlarını pekiştirmek, kişisel yeteneklerini geliştirebilmek, müzik alanında çalışan eğitimcilere ve öğrencilere sunum imkânı oluşturmak, orkestraların müzik performanslarını artırmak, okullar arasındaki sosyal ve kültürel ilişkileri güçlendirmek amacıyla TED İstanbul Koleji' nin düzenlediği 6. Orkestra Şenliği, 12 Mayıs 2011 Perşembe günü 10.00- 16.00 saatleri arasında TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi bahçesinde yapıldı. ALMAN LİSESİ, ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI ÖZEL LİSESİ, ENKA OKULLARI ÖZEL LİSESİ, HİSAR OKULLARI ÖZEL LİSESİ, TED ALANYA KOLEJİ, TED BURSA KOLEJİ, TED ESKİŞEHİR KOLEJİ, TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ ve TED KARADENİZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ orkestralarının sahne aldığı şenliğe 8.sınıf öğrencilerimiz ve Lise grubumuz katıldı. Okul orkestramız TED BAND performanslarını başarıyla sunmuşlardır.

Anaokulu Yılsonu Gösterisi ( 28 Mayıs 2011)

Program, 5 ve 6 yaş öğrenci korosunun seslendirdiği şarkılarla başlamıştır. 4 yaş "Palmiyeler Dansı",5A "Waltsz", 5B "Rus Dansı", 6A "Le Bastringo" dansı, 6B "Fransız Dansı" ve 6C " Japon Dansı" yapmışlardır. Bale performanslarıyla son bulan gecede öğrencilerimiz renkli görüntüler sergilemişlerdir

"Yaşasın 90'lar" KORO KONSERİ (17 MAYIS 2011)

2. Kademe Koro kulübümüz 17 Mayıs 2011 tarihinde "Yaşasın 90'lar" adı altında bir konser vermiştir. 90lı yılların popüler şarkılarının yer aldığı repertuara canlı orkestra eşlik etmiştir. Sahne şovları ve danslarla süslenmiş gecede görsel bir şölen sergilenmiştir.

İlköğretim 2. Kademe Yılsonu Gösterisi ( 16 Mayıs 2011)

6.7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz, derslerdeki müzik çalışmalarını sergilemişlerdir. Keman, klarnet ve gitar enstrümanlarıyla seslendirmeler yapmışlardır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramımız, çeşitli ülke dansları ve şarkılarla kutlanmıştır. Anaokullarımızın sahnelediği "Tüllü Dans" gösterisi kutlamalarımıza renk katmıştır.

1.Sınıflar Yılsonu Gösterisi ( 16 Nisan 2011)

Programımız, minikler korosunun seslendirdiği şarkılarla başlamıştır. İngilizce performanslarda sergileyen 1. sınıflarımız danslarla ve şarkılarla süsledikleri "Pamuk Prenses" masallarını sahnelemiştir.

Yeni Yıl Paylaşım Şenliği

Paylaşım şenliğinde; sanat bölümü öğretmenleri tarafından, karaoke, gitar hero ve yüz boyama stantları açılmıştır.

4.İstanbul Kültür Sanat ve Eğitim Gezisi

Bu sene gezimizde Santral İstanbul Müzesi gezilmiştir. Ardından dünyaca ünlü "CHICAGO" isimli Brodway Müzikali izlenmiştir.

10 Kasım "Atatürk'ü Anma" Töreni

Okul korosu, 5. sınıf öğrencilerinin sahnelediği oratoryonun şarkı ve marşlarını seslendirmiştirır.

3. Piyano Resitali

Piyano eğitimini doğru zamanda, doğru kişilerden, doğru yöntem ve materyallerle almaya başlayan istekli bir öğrencinin, kişisel gelişimine önemli bir katkı sağladığı kesinleşmiştir. Bu kavramın gerekliliğine inanan ve gençlerin gelişimine katkının bir enstrumanı çalmak olduğunu düşünen TED Bursa Koleji geçtiğimiz gün Piyano Resitali düzenledi. Katılımın yüksek olduğu dinletide anaokulundan liseye kadar 32 piyanist sahne aldı.

TED BURSA KOLEJİ'NDE CUMHURİYET COŞKUSU (29 Ekim 2010)

Cumhuriyet'in kuruluşunun 87. yılı spor salonumuzda gerçekleştirilen coşkulu bir törenle kutlandı. Işıklar Askeri Hava Lisesi'nin katılımıyla renklenen kutlama programımızda bağımsızlığımızın önemi bir kez daha vurgulandı. 29 Ekim kutlama programının başında saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından Işıklar Askeri Hava Lisesi Bandosu'nun eşliğinde herkesin yürekten katılımıyla söylenen İstiklal Marşı tüm salonda yankılandı. Işıklar Askeri Hava Lisesi Bandosunun çaldığı, TED Bursa Koleji Öğrenci Korosu'nun söylediği marşlara eşlik eden izleyiciler Cumhuriyet Bayramı heyecanını en üst seviyede yaşadı.

V.Geleneksel Kültür, Sanat ve Eğitim Gezimiz

Bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz gezimize, ilköğretim ikinci kademe ve lise sınıflarımız katılım göstermiştir. Gezimizin ilk durağı olan Santral İstanbul Enerji Müzesinde tesisin tarihini ve sosyal yaşantısını anlatan çok keyifli bir kısa film izledik. Daha sonra enerji ve elektrik üzerine kısa bir sohbet ettik ve rehberlerimizin eşliğinde müzeyi gezdik. Daha önceden Silahtarağa Elektrik Santrali olan ve İstanbul'un elektriğini sağlayan bu tesisin, benzersiz bir ulusal, endüstriyel miras olduğunu gördük. Müze gezimizden sonra orta kısımda bulunan "Enerji Oyun Alanında" eğlenceli deneyler yaptık. Termal kamerada manyetik heykeller olduk, binlerce volta hiç çekinmeden dokunabildik, inatçı bir bavulla uğraştık ve kendi elektrik enerjimizi ürettik. Öğle yemeğimizi Sultan Ahmet'te yedikten sonra, gezimizin ikinci durağı için yola koyulduk. Tüm zamanların en çok izlenen müzikali CHICAGO dünya turnesi kapsamında Maslak Tim Show Centre'daydı. Gerçek bir New York şovu olan CHICAGO'da Broadway'i müthiş kılan her şey mevcuttu. Harika danslar, şöhretin seyirciyi koltuğuna kilitleyen evrensel öyküsü ve muhteşem caz… Filmi 6 dalda Oscar ödüllü, müzikali 6 Tony, 2 Laurence Olivier, 1 Grammy ödül sahibi bu muhteşem müzikal, bizleri de büyüledi. Bu muhteşem müzikalin ardından akşam yemeği için Via Port'a gittik. Dolu dolu ve oldukça keyifli bir gezi geçirdik. Otobüste gezimizi değerlendirdik. Gördüklerimizin ve yaşadıklarımızın büyüsü ile tüm günün etkisi altında kalarak Bursa'ya dönmek için yola koyulduk.

TED Band Finali

TED Bursa Koleji Okul Orkestrası TED BAND Lise mezuniyet töreninde ve Liseye geçiş partisinde sahne alarak keyifli bir müzik dinletisi sundular.


TED Bahar Şenliği'nde Öğrenci Orkestralarından Müzik Şöleni…

Okulumuzda ilki düzenlenen "TED Bursa İlkbahar Şenliği" öğrencilerin yoğun emek harcadıkları ve bir o kadar da keyifli geçen bir şenlikti. Okullarımızın başarılı orkestralarının müzik dolu bir gün yaşatmalarının yanı sıra bu şölen aracılığıyla güzel bir sonuca varılması da bu günün anlamını arttırmakta. Açılan stantlarda keçe yapımından, ebru çalışmasına, komik yüz standından, yumurta yarışmasına kadar birçok etkinliğin yapıldığı organizasyonun sonunda sponsorlardan elde edilen gelirle, ihtiyaç sahibi bir ilköğretim okulumuza hizmet götürülmesi planlanmaktadır.Bu günde tüm öğrencilerin ortaya çıkarttıkları ortak mesaj birlikte neleri pozitif yönde değiştireceklerini büyük bir mutlulukla görmek ve bunu gelecekte de devam ettirmek oldu. TED Bursa İlkbahar Şenliğine orkestralarıyla katılan TED Bursa Koleji, Çınar Lisesi, Tophane Endüstri Meslek Lisesi, TED İstanbul Koleji ve TED Ereğli Koleji'ne tekrar teşekkür ediyoruz.

Anaokulu Öğrencilerimizin Performansı

TED Bursa Koleji Anaokulu öğrencileri 5 Haziran 2010 tarihinde Buttim Kültür Merkezi'nde yıl sonu performanslarını sundular.

TED Bursa Koleji 280 Öğrencimizle Tek Ses Tek Yürek

30 Mayıs 2010 Pazar günü Fethiye Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz "Müzik Şöleni" büyük bir coşku ile yaşandı.2.sınıf öğrencilerimizin Orff gösterileriyle başlayan etkinliklerimiz, minikler korosunun seslendirdiği şarkılarla devam etti. Ardından 3., 4. ve 5 sınıf öğrencilerimiz ilk olarak bir okul şarkısı, ardından ise popüler bir parçayı org çalarak seslendirdiler. Öğrencilerimizin vokallerle seslendirdiği şarkılara 6., 7. ve 8. sınıflarımız gitar, keman ve klarnet gruplarıyla eşlik ettiler. Gösteriler, öğrencilerimizin TED Bursa Kolejinde aldıkları müzik eğitimini özetleyen sunum ve öğrenci çalışmalarımızdan oluşan barkovizyon gösterileriyle renklendi. Okul koromuzun da katkıda bulunduğu konser izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Eğlence dolu Orkestra Şenliği

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi tarafından düzenlenen Orkestra Şenliği 14. 05. 2009 tarihinde TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi okul kampüsünde gerçekleştirildi. Şenliğin amacı, gençlerin müzik yoluyla bir araya gelmelerini sağlamak, sevgi ve dostluk bağlarını pekiştirmek, kişisel yeteneklerini geliştirebilmek, sunum fırsatı oluşturarak, orkestraların müzik performanslarını arttırmak aynı zamanda okullar arasındaki sosyal ve kültürel ilişkileri güçlendirmekti. İstanbul' un seçkin okullarının ve tüm TED Kolejlerinin davet edildiği şenliğe Özel Üsküdar Amerikan Lisesi, Hisar Eğitim Vakfı Okulları Özel Lisesi, Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi, Açı Okulları Özel Lisesi, Özel Alman Lisesi, V.K.V. Koç Özel Lisesi, TED Ankara Koleji Özel Lisesi, TED Zonguldak Koleji Özel Lisesi, TED Karadeniz Ereğli Koleji Özel Lisesi, TED Alanya Koleji Özel Lisesi, TED Bursa Koleji Özel Lisesi orkestraları katıldı. Okulumuzdan ilköğretim 8. Sınıf ile lise hazırlık, 9 ve 10. sınıflar şenliğe katıldı. Orkestramız TED BAND seslendirdiği yerli ve yabancı eserler ile büyük beğeni topladı. Gezide öğrencilerimize Müdür Yardımcılarımız Sami SARIOĞLU ve Gülsün SAVAŞ ile öğretmelerimiz Özge ÖZGÜR, Esen KÖSEOĞLU, Alper BAHTİYAR ve Günay YÜCEL eşlik ettiler. Şenlik dönüşünde hep birlikte yenilen yemekte unutulmaz keyifli anlar yaşandı.

TED Bursa Koleji'nde 23 Nisan Coşkusu

Atatürk'ün öncülüğünde kurulan bir kurum olmanın onuruyla TED Bursa Koleji, 23 Nisan Cuma günü "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nı, bütün öğrencilerin ve velilerin katılımıyla büyük bir heyecan ve sevinçle kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlamalarda, İlköğretim Okul Müdürü Necati ÇAKIR, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Çocuklarımızın geleceğin liderleri olduğunun altı çizildiği konuşmada, Atatürk'ün gelecek nesillere armağan ettiği ulusal egemenliğimizin çocuklarımızın taşıyacağı bir meşale olduğu vurgulandı. Anaokulu öğrencilerimizin sergiledikleri gösteri, güzel görüntüler ortaya çıkararak tüm katılımcıları etkiledi. Önce çok güzel bir oratoryo sergileyen öğrenciler seyredenlerin büyük beğenisini kazandı. Sonrasında, Hint danslarından, Mehteran Takımı'na, modern jimnastik danslarından, vals gösterisine kadar muhteşem bir program sergilendi. "Uluslararası Barışı" sembolize eden Fransızca, Almanca ve İngilizce şarkılardan sonra Barış MANÇO' nun en sevilen parçalarıyla renklenen program, TED ailesinin birlikteliğini ve coşkusunu gözler önüne serdi.

Birinci Sınıf Öğrencilerimizin Sahne Heyecanı

2009–2010 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim 1. Sınıflar Yıl Sonu Performans Gösterisi 21 Nisan Çarşamba günü Görükle Çağdaş Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Program "Müzik Yolcuları" adlı müzikli çocuk oyununun sahnelenmesiyle sonlandırılırdı. Programa ilişkin konuşma yapan İlköğretim Okulu Müdürümüz Necati ÇAKIR duyduğu mutluluğu veliler ve öğrencilerle paylaşırken öğrencilerin bu noktaya taşınmasında; ses, müzik ve sahne hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. İkinci sınıfa adım atmayı bekleyen miniklerin heyecanları görülmeye değerdi.

Başarının Adı: Grease Müzikali

2 Nisan 2010'da İstanbul Marmara Eğitim Kurumları'nda gerçekleşen "INGED Drama Festival"de sahnelenen oyunumuz, birçok ödüle layık görülmüştür. İlköğretim Müzikal Kulübümüzün hazırladığı "Grease" Müzikali 2 Mayıs 2010 tarihinde saat 20.00'de Uğur Mumcu Sahnesi'nde izleyicisiyle buluşmuştur.

ÇOKSESLİ KOROMUZDAN MÜZİK ZİYAFETİ (17 Mart 2010)

17 Mart Çarşamba akşamı, Çoksesli koromuz, okulumuzda muhteşem bir konserle izleyicisiyle buluştu. Birçok dilden ve kültürden farklı ezgilerle, kulaklarımızın pasını silen öğrencilerimize, profesyonel bir orkestra da eşlik etti. Şarkılarıyla bizleri, kâh Karadeniz dağlarına, kâh Fransız bulvarlarına götüren koromuz, geçmişten günümüze akan zengin bir repertuarla izleyenleri mest etti. Kültürümüzden popüler şarkı ve türkülerin yanı sıra; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca eserleri de seslendiren koromuzu başarılı performanslarından dolayı kutluyoruz.

TÜRKİYE LİSELER ARASI POP VE ROCK MÜZİK YARIŞMASI

Okul orkestramız TED BAND, İzmir Amerikan Koleji’nin ev sahipliğini yaptığı “TÜRKİYE LİSELER ARASI POP VE ROCK MÜZİK YARIŞMASI’nda” 61 okul arasından sıyrılıp finale katılmaya hak kazanmıştır. 20 okulun performanslarını sunduğu final günü orkestramız, hem beste hem de yorum dallarında okulumuzu en iyi şekil de temsil etmişlerdir.

PİYANO RESİTALİMİZ

Piyano eğitimini doğru zamanda, doğru kişilerden, doğru yöntem ve materyallerle almaya başlayan istekli bir öğrencinin, kişisel gelişimine önemli bir katkı sağladığı kesinleşmiştir. Bu kavramın gerekliliğine inanan ve gençlerin gelişimine katkının bir enstrumanı çalmak olduğunu düşünen TED Bursa Koleji geçtiğimiz gün Piyano Resitali düzenledi. Katılımın yüksek olduğu dinletide 1. sınıftan Liseye kadar 25 piyanist sahne aldı.

SANAT ÖĞRETMENLERİMİZ RİTİM ATÖLYESİNDE

Brezilyalı Ritim ve Perküsyon Eğitmeni Estêvão Marques 9 Ocak 2010 Cumartesi günü Ezo Sunal Çocuk Atölyesi Katkılarıyla Nilüfer Belediyesi Altınşehir Gençlik Merkezi’nde Çocuklar İçin Ritim Çalışmaları, Dans ve Oyun Uygulamaları konulu 7 saatlik atölye çalışması sundu. Okulumuz Sanat Bölümü öğretmenlerinden Esen TEKİN, Özge ÖZGÜR, Alper BAHTİYAR ve Gözde ARAL’ ın katıldığı çalışma çok başarılı geçti.

MÜZİK ZİYAFETİ

Bursa Devlet Türk Müziği Korosu 25 Aralık 2009 Cuma günü okulumuzda, beğeniyle dinlediğimiz bir program seslendirdi. Bursa’da 1991 yılından beri faaliyet gösteren, Kültür Bakanlığına bağlı olan koro, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak hazırladıkları program çerçevesinde öğrencilere Türk Müziğimizi anlatmayı, Türk Müziği enstrümanlarını tanıtmayı hedefliyor. Öğrencilerimizin ilgisi ve merakı doğrultusunda yönelttikleri sorularla renklenen program, seslendirilen eserlere eşlik edilmesiyle, hep birlikte söylenmesiyle son buldu. Bursa Devlet Türk Müziği Korosu sanatçılarına başarılı çalışmalarıyla öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür eder, saygılarımızı

10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ TÖRENİMİZ

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü saygıyla andığımız 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü törenimizde okul koromuz keman, gitar, elektro bateri ve cahon çalgıları eşliğinde Atatürk’ün sevdiği birbirinden güzel eserleri seslendirdi. “Manastır Türküsü” nü , “Bilal Oğlan” ve “Vardar Ovası” şarkılarını,“Bülbülüm Altın Kafeste” türküsünü Özge ÖZGÜR şefliğinde solo seslendirmelere de yer vererek söyleyen koromuz, dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı.29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİMİZ

Cumhuriyetimizin 86.yılını coşkuyla kutladığımız törende TED Bursa Koleji öğrencileri birbirinden renkli etkinlikleriyle sahnedeydi. Programa renk katan okul koromuz Özge ÖZGÜR şefliğinde “Vatan Marşı”, “75.yıl Marşı”, “Yörük Ali” türküsü ve “10.yıl Marşı”nı izleyenlerin de katılımıyla coşkuyla seslendirdi.

TED BURSA KOLEJİ ANAOKULU MİNİKLERİNDEN SAHNE ÇIKARTMASI

“TED Bursa Koleji Anaokulu Yıl Sonu Şöleni” 7 Haziran 2009 Pazar günü, Çağdaş Eğitim Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Anaokulu 4–5 Yaş ve Hazırlık Sınıfı öğrencilerimizin profesyonelleri aratmayan sahne performansları karşısında seyirciler gözyaşlarını tutamadı. Tüm grupların İngilizce ve Türkçe hazırladıkları oratoryo, dans, bale ve drama gösterilerinin yanı sıra temaya göre değişen kostümler ve koreografi de büyük alkış topladı.

Çilekler, Penguenler, Yıldızlar ve Uğur Böcekleri Sınıflarının, yıl boyunca yapmış oldukları tüm çalışmaların yer aldığı PYP Sergisi de aynı gün velilerimizin beğenisine sunuldu.

LİSE ORKESTRAMIZ “GRUP KULP” BAŞARILI PERFORMANSLARIYLA SAHNEDEYDİ

Osmangazi Belediyesi Liselerarası Popüler Müzik Yarışması”nın 4.’sü 23 Mayıs 2009 Cumartesi günü Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.

Genç yeteneklerin coşkulu bir seyirci kitlesini önünde hünerlerini sergilediği yarışmaya okul orkestramız “En İyi Orkestra” ve “En İyi Bayan Solist” dallarında katıldı. Yarışma sonunda solistimiz Tuğba UYANIK, “En İyi Bayan Solist” dalında 3.lük ödülünü aldı.

Solistimiz Tuğba UYANIK’ı ve tüm orkestra üyelerimizi başarılı ve keyifli performanslarından dolayı kutluyoruz.

1. SINIFLARIN OKUMA SEVİNCİ

2008–2009 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Birinci Sınıflar Yıl sonu gösterisi 17.05.2009 Pazar günü Çağdaş Eğitim Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz Gözde AYDINGÜN ve Efe YILMAZ’ın sunumlarını yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sınıf ve branş öğretmenlerimizin hazırladıkları dans ve oyunlar, öğrencilerimizin başarılı performansları ile izleyicilere keyifli anlar yaşattı.Gözde ARAL ve Esen KÖSEOĞLU’nun “Karlar Prensi” oyununda minik yürekler heyecanla çarptı. İlköğretim Okulu Müdürümüz Necati ÇAKIR duyduğu mutluluğu veliler ve öğrencilerle paylaştı. Konuşmasını tamamlayan Necati ÇAKIR öğrencilerin bu noktaya taşınmasında; ses, müzik ve sahne hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken kendini hazırlayıp ikinci sınıfa adım atmayı heyecanla bekleyen öğrencilerimize güzel çalışmalarını kutlamak adına teşekkür belgesi verdi. Belge dağıtımının ardından alkışlar ve konfetiler arasında güzel başlayan güne yine gülerek veda edildi.

 

ORKESTRA ŞENLİĞİ VE MÜZİK DOLU BİR GÜN

Müzik evrenseldir ve hiçbir farklılığı tanımaz. Birbirini hiç tanımayan kişileri yan yana getirebilir, ilk defa karşılaşanları yıllarca dost yapabilir. Okulumuz Lise Hazırlık, 9 ve 10. sınıflar ile İlköğretim 8. sınıf öğrencilerimiz 14 Mayıs 2009 tarihinde müzik için, eğlence için ve en önemlisi paylaşmak için, TED İstanbul Koleji’nde yapılan “4. Orkestra Şenliği”ne katıldılar.

Üsküdar Amerikan Lisesi, Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi, Özel Alman Lisesi, V.H.V. Koç Özel Lisesi, Hisar Eğitim Vakfı Lisesi, Özel Açı Lisesi, Özel Darüşşafaka Lisesi, TED Alanya Koleji, TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi, TED Karadeniz Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi, TED Zonguldak Koleji Vakfı Lisesi ve Okulumuz TED Bursa Özel Lisesi olarak 12 okulun orkestrası tam beş saat boyunca okulların öğrencilerine keyfine doyulmaz bir müzik ziyafeti sundular.

GENÇ MİKROFON’DA TED BURSA KOLEJİ’NİN SESİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT’nin birlikte düzenlediği “Genç Mikrofon Liseler Arası Müzik Yarışması” 2 Mayıs 2009 Cumartesi akşamı yayına başladı. Ülke genelinde düzenlenen yarışmaya başvuran 170 liseden 15 lise finalist olmaya hak kazandı. Eleme akşamında yarışan 15 lise arasında bulunan TED Bursa Koleji Orkestrası “Jüri puanları”, “SMS desteği” ve “okul temsilcileri oyları”ndan çıkan sonuçla finale kalmayı başardı.

AS TV’DEN ORKESTRAMIZA DESTEK

TED Bursa Koleji Orkestrası solisti Tuğba UYANIK ve elektrogitaristi Tolga UYANIK AS TV’de canlı yayınlanan “Her Şey Senin İçin” adlı programa konuk oldular. Okulumuzu çok başarılı bir şekilde temsil eden Tolga ve Tuğba UYANIK; programda üç güzel parçayı da mükemmel performanslarıyla icra ettiler. Başta program sunucusu Hande TANRIÖVER olmak üzere, çekim sırasında stüdyoda bulunan ve okulumuzu destekleyen tüm AS TV personeline teşekkür ederiz.

TED KARADENİZ EREĞLİ KOLEJİ BİZLERLEYDİ

TED Karadeniz Ereğli Koleji Orkestrası 03.04.2009 Cuma günü TED Bursa Koleji’ne misafir oldu. Seslendirdikleri birbirinden güzel parçalarla TED Bursa Ailesi olarak, muhteşem bir performans sunan TED Ereğli Koleji Orkestrası’nı ayakta alkışladık. TED Okulları arasında sosyal, kültürel ve sanatsal paylaşımları perçinleyen bu konser için TED Ereğli Koleji Orkestra üyelerine, Müzik öğretmenlerine ve yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMÜZİK DİNLETİSİNDE

Öğrencilerimiz 13 Mart 2009 tarihinde Fethiye Kültür Merkezi’nde Bursa Bölge Senfoni Orkestrası sanatçılarının eğitici müzik programını izlediler. Yaylı, ağaç üflemeli, bakır üflemeli ve vurmalı çalgılardan pek çoğunun seslerini dinleyen, enstrümanların isimlerini öğrenen öğrencilerimiz, sanatçıların tanıttıkları enstrümanlarla verdikleri mini dinletiyi de çok beğendiler. Yine sanatçılar tarafından sunulan notaları tanıtıcı, müziğin hayatımızdaki yerini vurgulayan drama gösterisi de öğrencilerimiz tarafından beğeniyle, neşeyle izlendi.

TED BURSA KOLEJİ ÇOKSESLİ KOROSU (29 ŞUBAT 2009)

2006 yılında, Müzik Öğretmenimiz Özge ÖZGÜR tarafından çalışmalarına başlayan TED Bursa Koleji Çoksesli Korosu, 27 Şubat 2009 Cuma akşamı dinleyenlerine harika bir konser verdi.

Farklı ülke ve kültürlerden (İngilizce, Almanca, İtalyanca) şarkılar söylemenin yanı sıra, kendi kültürlerinden türküleri de repertuarına katarak zengin bir konser gerçekleştiren koromuz, çalışmalarında grup olmanın bilincini, müzik yapmanın zevkini bizlere de yaşattı. Konser sonunda, Genel Müdürümüz H. Alp BOYDAK ve İlköğretim Okul Müdürümüz Necati ÇAKIR koristlerimize, koro şefimize ve onlara seslendirmelerinde enstrümanlarıyla eşlik eden Sanat Öğretmenlerimize teşekkür belgelerini sundular.

TED BURSA KOLEJİ’NDE MÜZİK ŞÖLENİ (01 OCAK 2009)

9 Ocak 2009 tarihinde TED Bursa Koleji’nde gerçekleşen Piyano Festivali, genç piyanistlerin başarılı performansıyla dinleyenlerin büyük beğenisini topladı. Katılımın yüksek olduğu dinletide anaokulundan 8. sınıfa kadar otuz piyanist sahne aldı. Zengin bir repertuarın dinlendiği konserde öğrencilerin birçoğu ilk sahne deneyimini yaşadılar. Genç piyanistlere katılım belgelerini sunan TED Bursa Koleji Kurum Müdürü H. Alp BOYDAK ve TED Bursa Özel İlköğretim Okulu Müdürü Necati ÇAKIR öğrencilerinin başarılarıyla gurur duyduklarını ifade ettiler.

3. GELENEKSEL İSTANBUL KÜLTÜR-SANAT-EĞİTİM GEZİMİZ (11 EKİM 2008)

Mama Mia Müzikalini hayranlıkla izledik!

Bizleri ilk şarkısından itibaren coşkuyla ayağa kaldıran,2 saati aşkın bir süre boyunca neşesi ile bambaşka bir dünyaya taşıyan MAMMA MIA müzikali büyüleyiciydi.Beğeniyle izlediğimiz müzikalin finalinde tüm salon, ABBA şarkılarını seslendiriyor ve dans ediyordu :)

Sürrealizm akımının dev ismi Salvador Dali’nin biyografisi ve eserleri “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dali” ismi altında Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergilendi. Salvador Dali'nin yağlı boya tabloları, çizimleri ve grafiklerinden oluşan yaklaşık 270 eserin yanı sıra el yazmaları, fotoğraflar ve çeşitli belgelere ev sahipliği yapan sergi öğrencilerimiz ve Sanat öğretmenlerimiz tarafından ilgiyle gezildi.

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ YILSONU PERFORMANS GÖSTERİLERİNİ SUNDULAR

2007 -2008 Egitim – Ögretim Yılı Anaokulu öğrencilerimiz yıl sonu gösterisi 04 / 06 / 2008 Pazar günü AS Kültür Merkezi yesil salonda gerçeklestirildi.Türkçe ve İngilizce şarkılar söyleyen, dans gösterileri yapan,müzikli oyunlar oynayan,çeşitli canlandırmalar yapan,perküsyon çalgıları çalan miniklerimizin gösterileri beğeniyle izlendi.

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen “Liseler arası Popüler Müzik Yarışması’na Katıldık; En İyi Vokal Grup ve En İyi Beste Alanlarında 2.'lik Ödülleri Kazandık

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen “Liseler arası Popüler Müzik Yarışması’nda TED Orkestramız sahne performansları ve besteleriyle yine ilk sıralara yerleşti. 20 ve 21 Mayıs 2008 tarihlerinde iki gün süren yarışmada okulumuz Tolga UYANIK, Tuğba UYANIK, İpen DEMİREL, Direnç DURMUŞ, Özgür AKÇEKEN, Ecem ÇOBAN ve Oğuzhan YÖRÜK’ten oluşan grubuyla yarışmaya katıldı. 20 Mayıs 2008 tarihinde “Grup Kulp” adıyla sahne olan TED’li sanatçılar “Chan Chan, Nah Neh Nah ve Can Kırıkları” parçalarını seslendirdiler. Yeni Türkü’nün jüri üyesi olduğu organizasyonda yalnızca müziklerin seslendirilmesi değil öğrencilerin kendi besteleri de yarıştı.

Onlar bu işe yürekten inandılar ve hissettikleri şekilde notalara dokundular ve mikrofona haykırdılar. İşte bu içtenlikleri onları grup olarak Bursa İkinciliğine taşıdı.

Öğrencilerimiz elde ettikleri bu başarıyla yetinmeyip aynı zamanda en iyi beste yarışmasında Tolga UYANIK’ın “Söyleyemem Ben” parçasıyla yine Bursa ikinciliğini aldılar. Okulumuza başarılarıyla dönen müzisyenlerimiz kendilerine ve okulumuza kazandıkları plaketi Yeni Türkü sanatçılarının elinden aldılar.

Program jüri üyesi Yeni Türkü’nün verdiği konserle sona erdi. Her fırsatta farklı zeka alanlarında değişik çalışmaların olması gerektiğini, öğrenemeyen bireyin değil farklı ilgi alanı olan bireyin olduğunu savunan okulumuza bu dereceyi getiren tüm öğrencilerimizi ve Müzik Öğretmenlerimiz Alikaan PEHLİVAN, Esen KÖSEOĞLU ve Özge ÖZGÜR’ü tebrik ediyoruz.

TED İSTANBUL KOLEJİ 3. ORKESTRA ŞENLİĞİ’NE KATILDIK 

09 Mayıs 2008’de TED İstanbul Koleji 3. Orkestra Şenliği’ne “Orkestramız Grup Kulp” ile katıldık. TED İstanbul Koleji, Özel Enka Lisesi, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi Orkestrası, Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi Ve Ticaret Okulu, Galatasaray Lisesi, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi, Tarlabaşı Toplum Merkezi, TED Polatlı Koleji, TED Aliağa Koleji ve TED Mersin Koleji’nin de katıldığı şenlikte, orkestramız birbirinden güzel müzikleriyle okulumuzu temsil ettiler.
Program süresince ilgiyi üzerinde toplayan Bursa Meşalesi’nin çocukları şenliğe katılan diğer müzisyen arkadaşlarıyla bilgi alışverişinde bulundular. Paylaşımın, eğlencenin ve mutluluğun hakim olduğu şenlik tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

1.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ YILSONU PERFORMANS GÖSTERİLERİNİ SUNDULAR

2007 -2008 Egitim – Ögretim Yılı _lkögretim Birinci Sınıflar yıl sonu gösterisi 04 / 05 / 2008 Pazar günü AS Kültür Merkezi yesil salonda gerçeklestirildi. Program açılısında tüm ögrencilerimiz okul kıyafetleri ile sahneye çıkarak saygı durusunda bulunup İstiklal Marsımızı okudular. Ardından “Biz Atatürk’ün Çocukları” söylevi seslendirilirken Ata’nın çocukları mutlu ve gururluydular. Devamında yapılan slayt gösterisinde farklı karelerle miniklerimizin yıl içerisindeki mutlulukları misafirlerle paylasıldı. İngilizce egitiminde her zaman farkını hissettiren okulumuz yabancı dilde hazırladıgı “Mektubun Bulunması, Hayvanların Evcillestirilmesi ve Müzigin Bulunması” oyunlarıyla yabancı dil egitimi kazanımlarında gösterdigimiz basarımızı bir kez daha kanıtladı. Gösteriler bununla sınırlı kalmadı. Sınıflarında, sanat ve sınıf rehber ögretmenleriyle birlikte hazırlandıkları “Tam Tam Dansı” ve Rock Sarkısı” gösterilerine sıra geldiginde ise örgencilerin nesesi bir kat daha arttı. Müzigin ritmi ve kostümlerin ısıltısı ögrencilerimizin ruhunu yansıtır nitelikteydi.


Program “Müzik Yolculukları” çocuk oyunun sahnelenmesiyle sonlandırılırken güne iliskin konusma yapan _lkögretim Okulu Müdürümüz Necati ÇAKIR duydugu mutlulugu veliler ve ögrencilerle paylastı, ikinci sınıfa adım atmayı heyecanla bekleyen ögrencilerimize güzel çalısmalarını kutlamak adına tesekkür belgesi verdi.

GELENEKSEL PİJAMA PARTİMİZDE MÜZİK & DANS ETKİNLİĞİMİZ

TED Bursa Koleji’nde geleneksel olarak düzenlenen Pijama Partisi bu yıl da neşeli görüntülere sahne oldu. TED Band’in seslendirdiği şarkılarla başlayan program, öğrencilerimizin müzik performans sunumlarıyla devam etti.Serbest oyunlar oynayan, spor aktivitelerine, sinema gösterimlerine katılan, orkestramızla şarkılar söyleyen öğrencilerimiz geceyi arkadaşlarıyla aynı ortamda okulumuzda kalarak geçirdiler.
Öğrencilerimiz sabah kahvaltısının ardından okullarından mutlu yüzlerle ayrıldılar.

TED BURSA KOLEJİ GENÇ PİYANİSTLERİ 2.PEMBE PİYANO FESTİVALİNDE DİNLETİ SUNDULAR

Bu yıl 21- 22- 23 Nisan tarihlerinde düzenlenen Pembeçarşı 2.Pembe Piyano Festivali’nde TED Bursa Koleji öğrencilerimizden Kaan BİZER, Melisa ALTAŞ, Ece TANJU,Zeynep ÖZEKEN, Elif KUTLUBAY, Selen İSKENDEROĞLU, Selim Ege AYDIN, Deniz ÇAĞLARCA, Karin CİNALİOĞLU, Işık ERTÜRK, Erdem ARAS, Yalın ŞAHİN ve Gizem ARAS piyano dinletisi verdiler.


Birçoğunun ilk sahne deneyimini yaşadıkları bu etkinlikte, öğrencilerimiz çok başarılı seslendirmeler yaptılar.

ÖĞRENCİLERİMİZ, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ŞENLİĞİNE KATILDI

TED Bursa Koleji Halk Dansları grupları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Zafer Plaza’da düzenlenen Çocuk Şenliğine katıldı.Ege yöresi oyunlarıyla performans sergileyen grubumuz izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

YENİ YIL KUTLAMASI YAPTIK

31 Aralık Pazartesi günü TED Bursa Koleji’nde yeni yıl kutlamaları yapıldı. Önce 2. ve 3. sınıflar “Yılbası” sarkılarını söyleyerek programa başladı.4.sınıftan gönüllü olan ögrenciler; mandolin çalarak “jıngle Bells” sarkısını seslendirdi. 2.tekrarında onlara keman grubu kemanlarıyla eslik etti.

Bu güzel sarkının ardından 5-B sınıfı ögrencisinin dans gösterisi; hepsi grubunun sarkısıyla örgencilerimize nese kattı 2. sarkıda serbest dans edildi. 5. sınıflar arasında “sandalye kapmaca” yarısması düzenlendi. 4-B grup ögrencilerinin sınıf bestelerini seslendirmeleri ardından 4. ve 5. sınıflar “Balon patlatma” yarısması yaptı, TED Bursa Koleji Yeni yıl Kutlaması, Yeni yıl pastası keserek sonlandı.

18 KASIM 2007 İSTANBUL KÜLTÜR-SANAT-EĞİTİM GEZİMİZ

Eyüp'teki eski Silahtarağa Elektrik Santralı'ndan dönüştürülen Santralistanbul'daki çağdaş sanat müzesinde açılan “Modern ve Ötesi” başlıklı dev sergi, Türk sanatının 1950-2000 arasındaki 50 yıllık dönemine ışık tutuyordu.

Santralistanbul’un girişinde iki gruba ayrılarak rehber eşliğinde gezimize başladık. Gruplardan biri sanat bölümünü, diğeri de elektrik bölümünü eşzamanlı olarak gezdi. Bu gezilerimiz sırasında bizlere bilgi veren ve eşlik eden görevliler ile atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Sanat galerisinde Modern ve Ötesi sergisi kapsamındaki onlarca eser hakkında bilgi aldık, rehberlerimiz eşliğinde resim okuma ve resimlerin bizlerde uyandırdığı duygular gibi konular ekseninde çeşitli grup çalışmaları yaptık.

Elektrik bölümündeki gezimiz enerji üzerine bir grup çalışmasıyla başladı.
Bunun ardından eski santral teçhizatıyla ilgili bilgi aldık ve santralin artık aktif olmayan, misafirlerin ziyaretine açık olan kısımlarını gezdik.

Eski santralden kalan parçaları inceledikten sonra, elektrikle ilintili pek çok farklı objeyi barındıran oyun alanına geçtik.
Termal kameradan, elektrik küresine, transformatörden, manyetik alanlara kadar elektrikle ilgili birçok kavramı bu alandaki düzeneklerle oynayarak öğrendik.

Santralistanbul turumuzu tamamlamamızın ardından, Parkorman’a, Holiday on Ice’ın sahnelediği Peter Pan adlı gösteriyi izlemeye gittik. Görsel bir şölen olan Peter Pan’i kelimelerle anlatmak mümkün değil, yaşamak gerekir…:)

En az 1024x1280 çözünürlük, Chrome tarayıcı tavsiye edilir.
TED Bursa Koleji Bilgi İşlem Departmanı ©