K12net English
Müzik

Lise

TED BAND

TED Bursa Koleji okul orkestrası “TED Band” 2004 yılında kurulmuştur. Orkestramız bugüne değin okul içi ve okul dışı etkinliklerde pek çok kez sahne almıştır. TED Band performansları arasında törenler, liseye geçiş partisi, mezuniyet gecesi, dinletiler ve yılsonu konserleri, orkestra şenlikleri ve liselerarası müzik yarışması yer almaktadır. Öğrencilerimiz 2015- 2016 Eğitim Öğretim yılında çalışmalarını Pazartesi akşamları 17:00 - 19:00 saatleri arasında Umut KAMIŞLI liderliğinde yürütmektedirler. TED Bursa Koleji’ni okul içi ve okul dışı etkinliklerde başarıyla temsil ettikleri için, orkestramıza emeği geçmiş tüm öğrencilerimize sevgilerimizi sunarız.

TEDBAND

Okulumuz orkestrası TEDBAND’in ve yaklaşık 600 okulun katıldığı 18. Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması 28 Mart 2015 tarihinde İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenmiştir. Birçok öğrencimizin ilk sahne deneyimini yaşadığı yarışmada yer alan TEDBAND başarılı bir performans gerçekleştirmiştir. Öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

TED BAND En İyi Orkestra Dalında Ödüllendirildi

20 Aralık 2014 Cumartesi akşamı Osmangazi Belediyesi’nin düzenlediği GENÇ STAR Liselerarası Müzik Yarışmasında Lise orkestramız TED BAND, En İyi Orkestra Dalında 2.lik ödülünü kazandı. Sahnedeki başarılı performanslarıyla orkestramız izleyenlerin beğenisi topladı. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

TEDBAND Finallerde

29 Nisan’da yapılan Nilüfer Liselerarası Müzik Yarışması’nda okulumuz lise orkestrası TEDBAND ön elemelerde sergilediği performans ile finallere katılmaya hak kazanmıştır. Zakkum grubunun katılımıyla Festival havasında geçmesi beklenen finaller 10 Mayıs 2015 Pazar günü Fethiye Kültür Merkezinde gerçekleşecektir. Saat: 14.00 te sahneye çıkacak olan orkestramız sizlerin desteğini bekliyor. Orkestramıza finallerde başarılar diliyoruz.

El Ele Birinciliğe

Bursa Nilüfer Ahmet Erdem Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Karaoke Yarışması” 7 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirildi. Yarışmada okulumuzu, okul orkestramızda iki yıldır solist olarak görev alan öğrencimiz Şevval GÖKŞİMŞEK temsil etti ve gösterdiği performansla birincilik ödülüne layık görüldü. Şevval birincilik plaketini, düzenlene törenle Karaoke Şenliği’nde menajer ve radyo-tv yapımcısı Özgür ÖGÖZ’ den aldı. Yarışmada öğrencimizi arkadaşları yalnız bırakmazken TED Kolejli olmanın ayrıcalığını da bir kez daha gösterdiler. Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyor ve devamını diliyoruz.

8. TED İstanbul Orkestra Şenliği

TED İstanbul Koleji Orkestra Şenliği 2013, misafir okulların ve okul orkestramızın da başarılı performanslarını sunmasıyla coşkulu geçti. Şevval GÖKŞİMŞEK ve Ecem BOYACI öğrencilerimizin solist olarak sahne aldıkları etkinlikte klavyede Deniz TURŞUCULAR, bas gitarda Erol AKBAŞ, elektro gitarlarda Tolga BATTAL ve Burak Ertuğrul GÜNEY ve bateride Alperen YAŞAR keyifli ve başarılı seslendirmeler yaptılar. Şenlikte ilköğretim 8. sınıf, lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz sahnedeki arkadaşlarına eşlik ettiler.

Nilüfer Belediyesi Liseler Arası Müzik Yarışması

“Bursa Liseler Arası Müzik Yarışması” 11 Mayıs 2012 tarihinde Fethiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Orkestramız 28 okulun katıldığı yarışmada ön elemeleri geçerek 2 dalda da finale kaldı. Öğrencilerimiz finalde ise 19 okul arasından “EN İYİ KIZ SOLİST” kategorisinde Ecem BOYACI ile Bursa 1.si oldu. Yerli ve yabancı tüm şarkıları başarıyla seslendiren TED Bursa Kolejliler hem yabancı dil yeteneklerini hem de sanatsal alandaki başarılarını bir kez daha gösterdiler.

TED Bursa Koleji Geleneksel Bahar Şenliği

Okulumuzda bu yıl ikincisi düzenlenen “TED Bursa Koleji Bahar Şenliği” 04.06.2012 tarihinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi, Çınar Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, Hasan Ali Yücel Lisesi, Sami Evkuran Anadolu Lisesi, Süleyman Çelebi Lisesi, Ahmet Erdem Anadolu Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katıldığı Bahar Şenliğimiz, anlamlı bir sosyal hizmet projesine de destek verdi. Şenlikte okulların orkestraları gün boyu tam bir müzik şöleni sergilerken, diğer taraftan da “Ressam Olduk, El Baskısı, Yüz Boyama, Keçe Yap, Çuvalla Koş, Çekiliş” gibi stantlarda renkli aktiviteler gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz açtıkları stantlardan elde ettikleri geliri “Onko-Day Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi”ne aktardılar. Şenlikte bir yandan eğlenen öğrencilerimiz bir yandan da sosyal duyarlılıklarını bir kez daha ortaya koydular. Şenliğin son bölümünde, etkinliğimize katılımıyla destek veren ses sanatçısı Bihter ERKMEN, verdiği konserde katılanları coşturdu. İlköğretimden liseye kadar tüm öğrenci ve öğretmenler Bihter’e şarkılarında eşlik ettiler. Çok önemli bir sosyal amacı olan şenliğimiz keyifli bir şekilde sonlandırıldı.

TED İstanbul Koleji Orkestra Şenliği

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen TED İstanbul Koleji Orkestra Şenliği’nde okul orkestramız başarılı performanslarıyla izleyenleri büyüledi. Üç kız solist öğrencimizin sahne aldığı etkinlikte, orkestramız sahnedeki uyumları ve coşkularıyla büyük alkış aldı. Şenlikte ilköğretim 8. sınıf, lise hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz sahnedeki arkadaşlarına eşlik ederken coşkularıyla organizasyona renk kattılar. TED Samsun Koleji, TED Eskişehir Koleji, İstek Vakfı okulları ile farklı şehirlerden gelen diğer misafir öğrenciler, orkestraların performanslarının başarılı geçmesine katkı sağladılar.

Frankofoni Günü Müzik Dinletisi

Evrensel değerlerin ve Fransızca dilinin paylaşımı adına dünyada birçok ülkede düzenlenen “Frankofoni Günü”, 23 Mart Cuma günü okulumuzda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Lise okul orkestramız ve farklı yaş gruplarından öğrencilerimiz Fransızca şarkılardan oluşan bir müzik dinletisi sundular.

“Bugünün Öğrenenlerini Yarının Liderleri Olarak Yetiştirmek” 7.Öğretmenler Konferansı’nda okul orkestramızın dinletisi ve Orff Seminerimiz

Okulumuzda 10 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilen 7. Öğretmenler Konferansı’nın konusu: “Bugünün Öğrenenlerini Yarının Liderleri Olarak Yetiştirmek” idi. Bursa’dan ve çevre illerden de ilköğretim ve ortaöğretim okullarının öğretmenlerinin katıldığı; eğitimcileri, okullarının en iyi öğrenenleri yapmak amacına yönelik konferans, yoğun ilgi gördü. Müzik öğretmenlerimiz Esen TEKİN ve Özge ÖZGÜR örnek bir müzik dersini Orff tekniğiyle sunarak anaokulu ve İlköğretim grubu öğrencileriyle çalışan öğretmenlerle “ Mevsimler” konulu atölye çalışmasını paylaştılar.

Okul orkestramız müzik dinletisiyle Uluslararası Festivalde

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 17 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilen “Çocuklar Dünyanın Direkleridir” adlı proje kapsamında 19 Ocak 2012 tarihinde Bursa’ya gelen misafir okullara ve projeye katkıda bulunan ev sahibi okullara Tayyare Kültür Merkezi’nde 10.00- 17.30 saatleri arasında bir kongre düzenledi. Kongrede iki okul orkestramız da sahne alarak başarılı performanslar sundular. İlk müzik grubumuz akustik müzik yaparken ikinci müzik grubumuz ise rock müzik dinletisi sundular.

Liselerarası Müzik Yarışması ( 17 Mayıs 2011)

Bu yıl Nilüfer Belediyesi'nin organize ettiği Liselerarası Müzik Yarışması'nda okul orkestramız "Son Yolcu" isimli parçayla "En iyi orkestra" dalında yarışmaya katıldı. Lise öğrencilerimiz Şevval GÖKŞİMŞEK ve Bahadır ŞENER, seslendirilen şarkıya hazırladıkları dans koreografisiyle eşlik etmişlerdir. Öğrencilerimizin performansları "Jüri Özel Ödülü" ne layık görülmüştür. Orkestramızda görev alan öğrencilerimizin ( Vokal-Naz DEMİRÖZ, Tuğba UYANIK, Elis SAVAŞ bas gitar-Tolga BATTAL, klavye-Deniz TURŞUCULAR, Buğrahan NAMDAR bateri-Umut POYRAZ, perküsyon- Uğur ÖZGÜR) ve dans çalışmalarını sunan öğrencilerimizin (Şevval GÖKŞİMŞEK, Bahadır ŞENEL) başarılarını kutlarız. rdır.

TED İstanbul Orkestra Şenliği ( 12 Mayıs 2011)

Gençlerin müzik yoluyla bir araya gelmelerini sağlamak, sevgi ve dostluk bağlarını pekiştirmek, kişisel yeteneklerini geliştirebilmek, müzik alanında çalışan eğitimcilere ve öğrencilere sunum imkânı oluşturmak, orkestraların müzik performanslarını artırmak, okullar arasındaki sosyal ve kültürel ilişkileri güçlendirmek amacıyla TED İstanbul Koleji' nin düzenlediği 6. Orkestra Şenliği, 12 Mayıs 2011 Perşembe günü 10.00- 16.00 saatleri arasında TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi bahçesinde yapıldı. ALMAN LİSESİ, ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI ÖZEL LİSESİ, ENKA OKULLARI ÖZEL LİSESİ, HİSAR OKULLARI ÖZEL LİSESİ, TED ALANYA KOLEJİ, TED BURSA KOLEJİ, TED ESKİŞEHİR KOLEJİ, TED İSTANBUL KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ ve TED KARADENİZ EREĞLİ KOLEJİ VAKFI ÖZEL LİSESİ orkestralarının sahne aldığı şenliğe 8.sınıf öğrencilerimiz ve Lise grubumuz katıldı. Okul orkestramız TED BAND performanslarını başarıyla sunmuşlardır.

TED Bahar Şenliği'nde Öğrenci Orkestralarından Müzik Şöleni…

Okulumuzda ilki düzenlenen "TED Bursa İlkbahar Şenliği" öğrencilerin yoğun emek harcadıkları ve bir o kadar da keyifli geçen bir şenlikti. Okullarımızın başarılı orkestralarının müzik dolu bir gün yaşatmalarının yanı sıra bu şölen aracılığıyla güzel bir sonuca varılması da bu günün anlamını arttırmakta. Açılan stantlarda keçe yapımından, ebru çalışmasına, komik yüz standından, yumurta yarışmasına kadar birçok etkinliğin yapıldığı organizasyonun sonunda sponsorlardan elde edilen gelirle, ihtiyaç sahibi bir ilköğretim okulumuza hizmet götürülmesi planlanmaktadır.Bu günde tüm öğrencilerin ortaya çıkarttıkları ortak mesaj birlikte neleri pozitif yönde değiştireceklerini büyük bir mutlulukla görmek ve bunu gelecekte de devam ettirmek oldu. TED Bursa İlkbahar Şenliğine orkestralarıyla katılan TED Bursa Koleji, Çınar Lisesi, Tophane Endüstri Meslek Lisesi, TED İstanbul Koleji ve TED Ereğli Koleji'ne tekrar teşekkür ediyoruz.

Okul orkestramız TED BAND, İzmir Amerikan Koleji’nin ev sahipliğini yaptığı “TÜRKİYE LİSELER ARASI POP VE ROCK MÜZİK YARIŞMASI’nda” 61 okul arasından finale katılmaya hak kazanmıştır. 20 okulun performanslarını sunduğu final günü orkestramız, hem beste hem de yorum dallarında okulumuzu en iyi şekil de temsil etmişlerdir.

TÜRKİYE LİSELER ARASI POP VE ROCK MÜZİK YARIŞMASI

Okul orkestramız TED BAND, İzmir Amerikan Koleji’nin ev sahipliğini yaptığı “TÜRKİYE LİSELER ARASI POP VE ROCK MÜZİK YARIŞMASI’nda” 61 okul arasından sıyrılıp finale katılmaya hak kazanmıştır. 20 okulun performanslarını sunduğu final günü orkestramız, hem beste hem de yorum dallarında okulumuzu en iyi şekil de temsil etmişlerdir.

LİSE ORKESTRAMIZ BAŞARILI PERFORMANSLARIYLA SAHNEDEYDİ

Osmangazi Belediyesi Liselerarası Popüler Müzik Yarışması”nın 4.’sü 23 Mayıs 2009 Cumartesi günü Bursa Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.

Genç yeteneklerin coşkulu bir seyirci kitlesini önünde hünerlerini sergilediği yarışmaya okul orkestramız “En İyi Orkestra” ve “En İyi Bayan Solist” dallarında katıldı. Yarışma sonunda solistimiz Tuğba UYANIK, “En İyi Bayan Solist” dalında 3.lük ödülünü aldı.

Solistimiz Tuğba UYANIK’ı ve tüm orkestra üyelerimizi başarılı ve keyifli performanslarından dolayı kutluyoruz.

ORKESTRA ŞENLİĞİ VE MÜZİK DOLU BİR GÜN

Müzik evrenseldir ve hiçbir farklılığı tanımaz. Birbirini hiç tanımayan kişileri yan yana getirebilir, ilk defa karşılaşanları yıllarca dost yapabilir. Okulumuz Lise Hazırlık, 9 ve 10. sınıflar ile İlköğretim 8. sınıf öğrencilerimiz 14 Mayıs 2009 tarihinde müzik için, eğlence için ve en önemlisi paylaşmak için, TED İstanbul Koleji’nde yapılan “4. Orkestra Şenliği”ne katıldılar.

Üsküdar Amerikan Lisesi, Terakki Vakfı Okulları Özel Şişli Terakki Lisesi, Özel Alman Lisesi, V.H.V. Koç Özel Lisesi, Hisar Eğitim Vakfı Lisesi, Özel Açı Lisesi, Özel Darüşşafaka Lisesi, TED Alanya Koleji, TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesi, TED Karadeniz Ereğli Koleji Vakfı Özel Lisesi, TED Zonguldak Koleji Vakfı Lisesi ve Okulumuz TED Bursa Özel Lisesi olarak 12 okulun orkestrası tam beş saat boyunca okulların öğrencilerine keyfine doyulmaz bir müzik ziyafeti sundular.

GENÇ MİKROFON’DA TED BURSA KOLEJİ’NİN SESİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT’nin birlikte düzenlediği “Genç Mikrofon Liseler Arası Müzik Yarışması” 2 Mayıs 2009 Cumartesi akşamı yayına başladı. Ülke genelinde düzenlenen yarışmaya başvuran 170 liseden 15 lise finalist olmaya hak kazandı. Eleme akşamında yarışan 15 lise arasında bulunan TED Bursa Koleji Orkestrası “Jüri puanları”, “SMS desteği” ve “okul temsilcileri oyları”ndan çıkan sonuçla finale kalmayı başardı.

AS TV’DEN ORKESTRAMIZA DESTEK

TED Bursa Koleji Orkestrası solisti Tuğba UYANIK ve elektrogitaristi Tolga UYANIK AS TV’de canlı yayınlanan “Her Şey Senin İçin” adlı programa konuk oldular. Okulumuzu çok başarılı bir şekilde temsil eden Tolga ve Tuğba UYANIK; programda üç güzel parçayı da mükemmel performanslarıyla icra ettiler.

 

Başta program sunucusu Hande TANRIÖVER olmak üzere, çekim sırasında stüdyoda bulunan ve okulumuzu destekleyen tüm AS TV personeline teşekkür ederiz.

Sahnede Kendi Bestemizle

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen “Liseler arası Popüler Müzik Yarışması’nda TED Orkestramız sahne performansları ve besteleriyle yine ilk sıralara yerleşti. 20 ve 21 Mayıs 2008 tarihlerinde iki gün süren yarışmada okulumuz Tolga UYANIK, Tuğba UYANIK, İpen DEMİREL, Direnç DURMUŞ, Özgür AKÇEKEN, Ecem ÇOBAN ve Oğuzhan YÖRÜK’ten oluşan grubuyla yarışmaya katıldı. 20 Mayıs 2008 tarihinde “Grup Kulp” adıyla sahne olan TED’li sanatçılar “Chan Chan, Nah Neh Nah ve Can Kırıkları” parçalarını seslendirdiler. Yeni Türkü’nün jüri üyesi olduğu organizasyonda yalnızca müziklerin seslendirilmesi değil öğrencilerin kendi besteleri de yarıştı.

TED Band 2007-2008 Eğitim Öğretim yılında Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından 3.’sü düzenlenen “Liseler arası Popüler Müzik Yarışması’nda TED Orkestramız sahne performansları ve besteleriyle ikincilik ödülleri almışlardır.

Onlar bu işe yürekten inandılar ve hissettikleri şekilde notalara dokundular ve mikrofona haykırdılar. İşte bu içtenlikleri onları grup olarak Bursa İkinciliğine taşıdı.

Öğrencilerimiz elde ettikleri bu başarıyla yetinmeyip aynı zamanda en iyi beste yarışmasında Tolga UYANIK’ın “Söyleyemem Ben” parçasıyla yine Bursa ikinciliğini aldılar. Okulumuza başarılarıyla dönen müzisyenlerimiz kendilerine ve okulumuza kazandıkları plaketi Yeni Türkü sanatçılarının elinden aldılar.

Program jüri üyesi Yeni Türkü’nün verdiği konserle sona erdi. Her fırsatta farklı zeka alanlarında değişik çalışmaların olması gerektiğini, öğrenemeyen bireyin değil farklı ilgi alanı olan bireyin olduğunu savunan okulumuza bu dereceyi getiren tüm öğrencilerimizi ve Müzik Öğretmenlerimiz Alikaan PEHLİVAN, Esen KÖSEOĞLU ve Özge ÖZGÜR’ü tebrik ediyoruz.

TED İSTANBUL KOLEJİ 3. ORKESTRA ŞENLİĞİ’NE KATILDIK 

09 Mayıs 2008’de TED İstanbul Koleji 3. Orkestra Şenliği’ne “Orkestramız Grup Kulp” ile katıldık. TED İstanbul Koleji, Özel Enka Lisesi, TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi Orkestrası, Özel Sankt Georg Avusturya Lisesi Ve Ticaret Okulu, Galatasaray Lisesi, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi, Tarlabaşı Toplum Merkezi, TED Polatlı Koleji, TED Aliağa Koleji ve TED Mersin Koleji’nin de katıldığı şenlikte, orkestramız birbirinden güzel müzikleriyle okulumuzu temsil ettiler.


Program süresince ilgiyi üzerinde toplayan Bursa Meşalesi’nin çocukları şenliğe katılan diğer müzisyen arkadaşlarıyla bilgi alışverişinde bulundular. Paylaşımın, eğlencenin ve mutluluğun hakim olduğu şenlik tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

En az 1024x1280 çözünürlük, Chrome tarayıcı tavsiye edilir.
TED Bursa Koleji Bilgi İşlem Departmanı ©