Veli Bilgilendirme Sistemi Français English
Müzik

Müzik Etkinlikleri

Bir Yudum Nostalji

Çocukluk ve gençlik yıllarımızdan unutamadığımız günlere birlikte uzandığımız, kimi zaman ilk aşkımızı, kimi zaman da neşeyle geçirdiğimiz anları hatırladığımız “Bir Yudum Nostalji” yıl sonu müzik etkinliğimiz izleyenlerden büyük beğeni topladı. Türk filmlerinin unutulmaz sahnelerinden oluşturulan videonun izlenmesiyle başlayan etkinliğimiz, 4.5.sınıfların birbirinden güzel şarkılarını seslendirmesiyle devam etti. 6.sınıf kız öğrencilerimiz danslarını sundular. Orta bölümde Türk sinemasına yıllarını vermiş olan kaybettiğimiz sanatçıları görüntüleriyle andık. 6. 7.sınıflarımız şarkılarıyla programımızı neşeyle sürdürdüler. Öğrencilerimiz giydikleri nostaljik kıyafet ve aksesuarlarıyla da bizlere o günleri yansıttılar. Bizlere bu nostaljiyi yaşatan öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz.

Müzik Öğretmenleri Anaokulu Velilerimizle Aile Katılımlı Derslerini Şarkılar Söyleyip Dans Ederek Gerçekleştirdiler

VIII. Piyano Resitali

Bu yıl 8.si düzenlenen TED Bursa Koleji Geleneksel Piyano Resitali, Yeni Yıl kutlamaları çerçevesinde 7 Ocak 2016 akşamı gerçekleştirildi. Dinletide anaokulundan liseye kadar K12 bütünlüğü içerisinde 59 genç piyanistimiz sahne aldı. Özgüvenli duruşları, gösterdikleri cesaret, sahne hakimiyetleri ve seslendirmelerdeki başarılarıyla ailelerini ve bizleri gururlandıran öğrencilerimiz büyük alkış aldı. Genç piyanistlerimizi tebrik eder, sanatsal çalışmalarının sürmesini temenni ederiz.

2.Sınıf Öğrencilerimiz Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Eğitim Konserinde

TED Bursa Koleji 2. sınıf öğrencilerimiz Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın eğitim konserine katıldılar. Senfoni orkestrasının enstrümanlarını derslerinde video sunumlarla öğrenen öğrencilerimiz enstrümanları görerek bilgilerini pekiştirdiler. Orkestrayı yönetme şansını yakalayan öğrencimiz Can KIZIL da orkestra üyelerinden ve arkadaşlarından büyük alkış aldı. Bursa'nın en önemli sanat kurumlarından biri olan BBDSO üyelerine ve yönetimine, bu çalışmaları ile çocuklarımızın eğitimine verdiği destekten dolayı öğrencilerimiz teşekkürlerini sundu.

Orff Yaklaşımı ile “Müzik ve Hareket Eğitimi”

TED Bursa Koleji, Hizmet içi Eğitim Seminerleri kapsamında Bursa’daki Anaokulu ve Müzik öğretmenlerini Orff Yaklaşımı ile “Müzik ve Hareket Eğitimi” seminerinde buluşturdu. Eğitmenliğini Dr. Bilgehan EREN ve Nilay BECEREN’ in yaptığı günde, 70 katılımcı 8 saatlik kurs ile yaratıcı çalışmalar içerisinde bulunarak Orff yaklaşımını kendi öğretmenlik anlayışlarıyla buluşturma şansı yakaladılar. Orff yaklaşımının yapısı gereği disiplinler arası ve çoklu disiplinli çalışmalara uyarlanabilir şarkı öğretimi, yaratıcı hareket ve dans çalışmaları, ritmik oyunlar ve ritim çalışmaları, ezgili ve vurmalı çalgıların kullanıldığı doğaçlama ve seslendirme çalışmaları yapan grup üyeleri derslerinde öğrencileriyle uygulayabilecekleri etkinlikleri deneyimlemiş oldular. Katılımcıların tümü eğitimden memnun ayrılırken, TED Bursa Koleji’ne bu çalışmayı 2.kez düzenledikleri için teşekkür ettiler.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

Okulumuzda Mustafa Kemal Atatürk hasretle anıldı. Okulumuz, öğretmen ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende okulun her kademesindeki öğrenciler yaptıkları etkileyici sunumlarıyla Atatürk’e olan hasret ve bağlılıklarını bir kez daha ortaya koydular.

Işıklar Askeri Hava Lisesi ile Coşkulu Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Cumhuriyet’in 92. kuruluş yılının heyecanını ve mutluluğunu birlikte yaşayan okulumuz, Işıklar Askeri Hava Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan orkestranın da katılımıyla muhteşem bir Bayram Töreni gerçekleştirdi.

Müzik Günü

Sanata verdiği değeri titizlikle sürdüren TED Bursa Koleji 29 Mayıs günü bu özelliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Sanat Bölümünün hazırlamış olduğu Müzik Günü etkinliğine ilkokul ,ortaokul ve lise müzik kulüplerinin yanı sıra müzik derslerinde enstrüman kullanmayı öğrenen sınıf şube öğrencilerinin de yer alması, müziğin tartışılmaz güzelliğini ve paylaşımını bir kez daha ortaya koydu. Bireysel performansların da sergilendiği aynı zamanda grup bilincinin de yansıtıldığı günün ardından, izleyen öğrencilerde ‘ben de bir enstrüman çalabilirim’ hevesi yarattığı görüldü. Ses tesisatının kurulumunda desteğini esirgemeyen Rafet Haşal’a ,sahne dekorunda sadeliği ile dikkatleri toplayan ve görsel anlamda renk katan resim öğretmenleri Müge ve Nevin Öğretmenlerimize, sahne arkasında öğrenci koordinasyonunu sağlayan Tuğba Öğretmenimize blok flüt çalışmaları ile sahnede öğrencilerine şov yaptıran Rasim Öğretmene ve günü hazırlayan Umut KAMIŞLI’ya teşekkür eder başarıların devamını dileriz .

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası 2.Sınıflarımızı Ağırladı (Nisan 2015)

Öğrencilerimize klasik müzik orkestrasını tanıtmak, onları bilgilendirmek ve onların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) sanatçılarının eğitim konseri programına katıldık. Orkestra enstrümanlarını tek tek tanıtan, enstrümanların seslerini dinleten sanatçılarımız, orkestra şefliği konusunda da öğrencilerimize bilgi verdi. Bu bilgilendirmenin ardından orkestrayı yöneten iki öğrencimiz, orkestra üyelerinden ve arkadaşlarından büyük alkış aldı. Bursa'nın en önemli sanat kurumlarından biri olan BBDSO üyelerine ve yönetimine, bu çalışmaları ile çocuklarımızın eğitimine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.

23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, bütün öğrencilerin ve velilerin katılımıyla, büyük bir heyecan ve sevinçle kutladık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla açılan kutlamalarda, İlköğretim Kurumları Müdürümüz Necati Çakır, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Çocuklarımızın geleceğin liderleri olduğunun vurgulandığı konuşmada, Atatürk’ün gelecek nesillere armağan ettiği “Ulusal Egemenliği”mizin çocuklarımızın taşıyacağı bir meşale olduğu vurgulandı. İlkokul öğrencilerimizin korosu ile açılış yapılan kutlamalarda, güzel görüntüler tüm katılımcıları etkiledi.

Anaokulu Yıl Sonu Gösterisi

Anaokulu 5 yaş ve 6 yaş öğrencilerimiz 24-25 ve 26 Mart 2015 tarihlerinde okulumuz Dilek Özcan Oditoryumu’nda velilerine performanslarını sergilediler.

VII. Geleneksel Piyano Resitali

Öğrencilerinin sanatsal gelişmelerini izleyen, onları destekleyen ve başarılarıyla gurur duyan TED Bursa ailesi “TED Bursa Koleji VII. Geleneksel Piyano Resitali” 1. bölümü ile 21 Ocak 2015 Çarşamba günü okulumuz Dilek ÖZCAN Oditoryumu’nda hep birlikteydi. Anaokulundan lise grubuna kadar 28 genç piyanistin seslendirme yaptığı resitalde keyfine doyulmaz dakikalar yaşandı. Öğrencilerimiz sahnede özgüvenleriyle, başarılı seslendirmeleriyle bir harikaydılar. Piyano Resitali’ nin kapanış bölümünde öğrencilerimize başarı belgelerini İlköğretim Kurumları Müdürü Necati ÇAKIR, Lise Müdür Yardımcısı Murat AKKUŞ, İlkokul Müdür Yardımcısı Ayşe ÇOBANOĞLU ve Müzik öğretmenleri verdi. Resitalin 2. bölümü ise 22 Ocak 2015 Perşembe günü gerçekleştirildi. 31 öğrencimizin başarılı seslendirmeler yaptığı etkinlikte öğrencilerimize başarı belgelerini İlköğretim Kurumları Müdürü Necati ÇAKIR, Lise Müdürü Sami SARIOĞLU, Ortaokul Müdür Yardımcısı Gülsün SAVAŞ ve müzik öğretmenleri verdi.

Ayın Ünlü Bestecisi “Antonio Vivaldi”

TED Bursa Kolejinde öğrencilerimizin dünyaca ünlü bestecileri tanımaları ve müziğin büyülü dünyasını daha yakından öğrenmeleri adına bu ay dünyaca ünlü besteci “ANTONİO VİVALDİ’nin” hayatı ve eserleri öğrencilerimizle paylaşıldı. Vivaldi’nin hayatını ve dünyaca ünlü bestelerini öğrenen 1. Kademe öğrencilerimiz ünlü bestecinin besteleri eşliğinde, portresini boyayarak ve hayatı ile ilgili küçük notlar alarak Vivaldi’yi daha yakından tanımanın mutluluğunu yaşadılar.

TED, Kurucusunu Andı!!!

TED Okullarının kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 76. yılında TED ailesinin hazırladığı duygu yüklü törenle anıldı. TED Bursa Koleji İlköğretim Kurumları Müdürü Necati ÇAKIR’ın, 10 Kasım – Atatürk – Cumhuriyet – Özgürlük temalarının ağırlıkta olduğu konuşması büyük alkış aldıktan sonra, törenin seyri başladı. Resim Öğretmeni Nevin GÜLTEKİN’in seçtiği yetenekli öğrenciler, tören sonuna kadar bitirilecek bir Atatürk portresi çizimine başladılar. Bu çizimler, doğaçlama görünüm veren ama ekip çalışması olduğu için de sonunun kolay kolay tahmin edilemediği çok ilginç bir çalışmaydı. Anaokulu öğrencilerinin “Atatürk Çerçevesi”ni çizmesinin ardından 5. sınıf öğrencilerinden Ayça ÇAKIR, Atatürk’ e karşı duygularını dile getirdiği bir şiir seslendirdi. Lise öğrencilerimizden oluşan okul orkestrası Atatürk’ün en sevdiği eserlerden biri olan “Manastır Türküsü”nü seslendirdi. Serap IRKÖRÜCÜ’nün naziresini yazdığı, Süleyman APAYDIN’ın “YIKIN HEYKELLERİMİ” adlı şiir lise öğrencileri tarafında bölümlere cevap verilerek okundu. Ardından orta okul öğrencilerinin sunduğu zeybek gösterisinin ardından tekrar okul orkestrasında görevli öğrenciler, Atatürk’ün çok sevdiği bir başka eser “Yemen” i ve Aşık Mahzuni Şerif’in Atatürk’ ithafen yazdığı “Sarı Saçlı Mavi Gözlüm”ü seslendirdi. Tüm salonun coşkuyla katıldığı törenimiz, Büyük Ata’mızın çizgisine yakışır bir seyirle tamamlandı.

TED Bursa Koleji Cumhuriyet’in 91. Yılını Coşkuyla Kutladı

Cumhuriyet’imizin 91. yıl kutlamaları TED Bursa Koleji Spor Salonunda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. 29 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen program, saygı duruşunun ardından söylenen İstiklâl Marşı ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan TED Bursa Koleji Lise Müdürü Sami Sarıoğlu, Türk Eğitim Derneğinin bir “Cumhuriyet Projesi” olduğunu ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in yine Atatürk’ün kurduğu okulda kutlanmasının önemini ve bundan duyduğu heyecanı dile getirdi. Tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Sarıoğlu, gelecek nesillerin Cumhuriyet’imize sahip çıkacağına duyduğu inancı vurgulayarak konuşmasını tamamladı. TED Bursa Koleji Öğrenci Korosu Sakarya, İzindeyiz Yüce Atam, Vatan ve İzmir marşlarını bando çalgılarından oluşan ritmik eşliklerle başarıyla, coşkuyla seslendirmişlerdir.

TED İstanbul Orkestra Şenliği’nde Sahne Aldık (10 Haziran 2014)

Okul Koromuzdan Muhteşem Konser

8 Mayıs 2014 Perşembe günü çoksesli okul koromuz, Dilek Özcan Oditoryumunda muhteşem bir konserle izleyicisiyle buluştu. Müzik Öğretmenimiz Özge ÖZGÜR şefliğinde, birçok dilden ve kültürden farklı ezgilerle, kulaklarımızın pasını silen öğrencilerimiz geçmişten günümüze akan zengin bir repertuarla izleyenleri mest etti. Konserde kültürümüzden şarkı ve türkülerin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve İtalyanca eserleri de seslendiren koromuzu başarılı performanslarından dolayı kutluyoruz.

Flüt Dinletisi

18 Nisan 2014 Cuma günü okulumuz Dilek Özcan Oditoryumu’nda Flüt Dinletisi gerçekleştirilmiştir. Yan flütte Uludağ Üniversitesi öğretim görevlisi Ezgi KARA, piyano eşlikte Yağız İLHAN ve çelloda Ali Cenap GÜNBULUT’un 3., 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerimize sunduğu dinleti öğrencilerimizin ilgi ve beğenisiyle başarılı geçmiştir.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası İle Bir Gün

TED Bursa Koleji 2. ve 3. sınıf öğrencileri, 1 Nisan Salı günü Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın eğitim konserine katıldı. Öğrencilerimize klasik müzik orkestrasını tanıtmak, onları bilgilendirmek ve onların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) sanatçılarının eğitim konseri programına katıldık. Orkestra enstrümanlarını tek tek tanıtan, enstrümanların seslerini dinleten sanatçılarımız, orkestra şefliği konusunda da öğrencilerimize bilgi verdi. Bu bilgilendirmenin ardından orkestrayı yöneten iki öğrencimiz, orkestra üyelerinden ve arkadaşlarından büyük alkış aldı. Perşembe günü sunulacak olan konserin konuk sanatçısı ünlü kemancı Gilles APAP’ın solo performansını ve orkestranın provasının da bir bölümünü izleme fırsatı bulan öğrencilerimiz etkinlikten çok mutlu ayrıldı. Bursa'nın en önemli sanat kurumlarından biri olan BBDSO üyelerine ve yönetimine, bu çalışmaları ile çocuklarımızın eğitimine verdiği destekten dolayı teşekkür ederiz.

Ailemle Müzik Etkinliği

Ailelerin çocuklarıyla paylaşımlarını artırabilecekleri, onların müziksel gelişimine, ifade yeteneğini artırmasına ve yaratıcılığını geliştirmesine katkıda bulunabilecekleri bir çalışma olan Orff-Schulwerk müzik çalışmaları okulumuz anaokulu öğrenci ve velilerimiz birlikte gerçekleştirildi. Birbirinden güzel Orff-Schulwerk müzik çalışmalarını 6 yaş grubunda 26 Mart 2014 Çarşamba günü Müzik öğretmenimiz Esen TEKİN ve 5 yaş grubunda 27 Mart 2014 Perşembe günü Müzik öğretmenimiz Özge ÖZGÜR liderliğinde öğrenci ve velilerimiz birlikte uyguladılar. Bu güzel etkinliğimize yoğun katılımları, çocuklarımıza ve bizlere yansıttıkları enerjilerinden dolayı velilerimize teşekkür ederiz.

Sahne 1.sınıf öğrencilerimizin

Okulumuz 1. Sınıf öğrencileri yılsonu performanslarında sahnede olmanın heyecanını yaşadılar. Okumanın yazmanın sevincini, ailelerine sundukları gösteri ile paylaştılar. Öğrencilerimiz, Dilek Özcan Oditoryumu’nda şiirlerle, şarkılarla, yabancı dil ve dans performanslarıyla, drama gösterileriyle sahne aldılar. Gösterilerini başarı ile sunmanın haklı gururunu yaşadılar. Koroda seslendirdikleri “Mevsimler” temalı şarkılarıyla, drama çalışmaları olan “Gökkuşağı Ülkesi” oyunlarıyla ve yılsonu sergileriyle sanatsal performanslarını da başarıyla yansıttılar.

3. Sınıflar Çalgı Tasarım Yarışması

3. Sınıflarımız ile bu eğitim-öğretim yılımızda çalgı tasarladık ve “3. Sınıflar Arası Çalgı Tasarlama Yarışması” düzenledik. Tasarladığımız çalışmalar okulumuz atölyelerinde yapılmıştır. Tüm katılan öğrencilerimizin katılım belgesi kazandığı yarışmamızda ortaya çok renkli ve güzel çalışmalar çıktı. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz ödüller ve madalyalar da kazandılar. Birincilik Ödülünü, “Balon Marakaslar” çalışması ile Yelda TAGVİMİ, İkincilik Ödülünü “Pirinç Kastanyet” ile Helin ÖZKILIÇ, Üçüncülük ödülünü ise “Çift başlı Marakas” ile Sanem ÖZTÜRK kazanmıştır. Kategori ödülleri; En yaratıcı marakas, “Krema kız” ile Derin AYKUT; En yaratıcı davul “CD” ile Emir ORHAN; En yaratıcı Üflemeli Çalgı, “Boncuk Kabarcıklar” ile Gülis AYDIN; En yaratıcı vurmalı çalgı, “Deniz Kabukları” ile İpek COŞKUN; En iyi görsel Tasarım, “Renkli” ile Mirali BAYDAŞ, En iyi ses tınısı, “Boing Davul” ile Ayberk ŞAHİN; En orijinal Çalgı, “Dinazor” ile Emre ORHAN Jüri özel ödülleri; Alara ÇINAR, Zeynep KOÇ, Yeliz Azra YILDIRIM, Cansu ATABEY, Selinnaz BAHRİEH, Kerem KÜÇÜKALİ, Efe BAYAR, Demir TARIM Jüri üyeliğini sanat bölümü öğretmenlerimizin yaptığı etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

1. Sınıflarla Marakas Tasarladık

1.Sınıflarımızla bu eğitim öğretim yılımızda “Marakas” tasarladık. . Okulumuz müzik atölyelerinde, atık malzemelerin de kullanıldığı aktivitemizde çok keyifli vakit geçirdik. Kendi tasarladığımız marakaslarımızla, şarkılarımıza eşlik ederek dersimizi noktaladık. Marakas; içerisindeki boşluğa yerleştirilen küçük sert parçacıkların sallanmanın etkisiyle birbirine çarparak ses çıkardığı bir tür vurmalı müzik aletidir. Brezilya asıllıdır, genellikle Latin ve Afrika müziklerinde kullanılır.

VI. Geleneksel Piyano Resitali

Öğrencilerinin sanatsal gelişmelerini izleyen, onları destekleyen ve başarılarıyla gurur duyan TED Bursa Ailesi, bu yıl 6.sını gerçekleştirdiği “TED Bursa Koleji VI. Geleneksel Piyano Resitali” 1. Bölümü ile 16 Ocak 2014 tarihinde okulumuz Dilek ÖZCAN Oditoryumu’nda hep birlikteydi. Anaokulundan lise grubuna kadar öğrencilerimizden 33 genç piyanistin seslendirme yaptığı resitalde keyfine doyulmaz dakikalar yaşandı. Öğrencilerimiz sahnede özgüvenleriyle, başarılı seslendirmeleriyle bir harikaydılar. Piyano Resitali’ nin kapanış bölümünde öğrencilerimize başarı belgelerini İlköğretim Kurumları Müdürü Necati ÇAKIR, Lise Müdür Yardımcısı Murat AKKUŞ ve Ortaokul Müdür Yardımcısı Gülsün SAVAŞ verdi. Resitalin 2. Bölümü 21 Ocak 2014 tarihinde gerçekleşecektir.

El Ele Birinciliğe

Bursa Nilüfer Ahmet Erdem Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Karaoke Yarışması” 7 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirildi. Yarışmada okulumuzu, okul orkestramızda iki yıldır solist olarak görev alan öğrencimiz Şevval GÖKŞİMŞEK temsil etti ve gösterdiği performansla birincilik ödülüne layık görüldü. Şevval birincilik plaketini, düzenlene törenle Karaoke Şenliği’nde menajer ve radyo-tv yapımcısı Özgür ÖGÖZ’ den aldı. Yarışmada öğrencimizi arkadaşları yalnız bırakmazken TED Kolejli olmanın ayrıcalığını da bir kez daha gösterdiler. Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyor ve devamını diliyoruz.

ATAMIZI Saygıyla Andık

Atamızın ölüm yıl dönümünde onu saygı, sevgi ve büyük bir özlemle andık. Sirenlerin çalmasının ardından İstiklal Marşı söylendi. Okul koromuzun da törende ki etkinliği büyük beğeni aldı. Müzik, Şiir, Halk oyunu ve gölge tiyatrosunun entegre sunulduğu etkinlikte, Atamızın en sevdiği türkülerden olan “Bülbülüm Altın Kafeste” türküsü ile final yapıldı. Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Cumhuriyet’in 90. Yılını Coşkuyla Kutladık

Cumhuriyet’in kuruluşunun heyecanını ve mutluluğunu birlikte yaşayan TED Ailesi, öğretmenleriyle, öğrencileriyle ve velileriyle muhteşem bir Cumhuriyet Bayramı Töreni gerçekleştirdi. 29 Ekim günü yapılan ve saygı duruşu ile başlayan törende söylenen İstiklal Marşı, öğrencilerin, velilerin ve diğer katılımcıların gür sesi ile tüm salonda yankılandı. Programın başlangıcında açılış konuşmasını yapan İlköğretim Kurumları Müdürü Necati Çakır, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in yine Atatürk’ün kurduğu okulunda kutlanmasının anlamını ve duyduğu heyecanı iletti. Tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin Cumhuriyet Bayramını kutlayan Çakır, gelecek nesillerin bu değerimize sahip çıkacağını bildiğini de belirtti. Daha sonraki programda yer alan TED Bursa Koleji Öğrenci Korosu, söyledikleri marşlarla tüm katılımcılara Cumhuriyet Bayramı heyecanını yaşattılar. Sonrasında gerçekleşen İlkokul öğrencilerinin dansları görmeye değerdi. Liseli öğrencilerin Cumhuriyet Kuruluşu ile ilgili sahneye koydukları drama ve şiir çalışması tüm katılımcıları duygulandırdı. Ve son olarak Lise, ortaokul, İlkokul ve anaokulu öğrencilerinin birlikte sergiledikleri ve tüm katılımcıların ayakta alkışladıkları ritimli dans çalışması etkinliğe coşku kattı.

En az 1024x1280 çözünürlük, Chrome tarayıcı tavsiye edilir.
TED Bursa Koleji Bilgi İşlem Departmanı © 2010-2014