K12net English
CISV

Hakkında

CISV BENZERSİZ BİR GENÇLİK DEĞİŞİM ORGANİZASYONUDUR
CISV uzun süreli barışın, ancak bireylerin ve grupların arkadaşça bir arada yaşamayı öğrenebilmeleriyle mümkün olduğuna inanır ve bu inancı geliştirmeyi amaçlar.CISV ' ye göre bu vizyonu geliştirmenin anahtarı , işe çocuklardan başlamaktır. CISV programları gençlere diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla tanışma ve uluslararası arkadaşlıklar kurma fırsatı verir. Yerel anlamda programlar insanlara bulundukları toplum içerisindeki farklı kültürler hakkında bilgi edinme, barış ve anlayışla ilgili konularda önemli şeyler keşfetme şansı verir.

BARIŞÇI TOPLUMLARA DOĞRU
CISV, bireyleri, barış dolu bir toplum oluşturabilmek için aktif ve katılımcı hale getirmeyi amaçlar.Bireylerin, arkadaşlık ilişkilerini geliştirmelerini, etkili iletişim kurmayı öğrenmelerini ve liderlik becerilerine sahip olmalarını sağlar. Dünya barışı için dayanışma bilincinin oluşmasını teşvik eder. ilgilenen çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve ailelere yerel, ulusal, uluslararası içerikte organize edilmiş eğitsel aktiviteler yardımıyla ilgili konuları araştırma olanağı sunar. CISV programlan kişisel , kültürel , kültürler arası ve uluslararası öğrenmeyi desteklemek için planlanmıştır. Bu da bireylerin , kültürel alt yapı farkı gözetmeksizin diğer insanlara değer vermelerini, olumlu davranışlar geliştirmelerini, birlikte yaşama, oyun oynama ve çalışma becerileri kazanmalarını sağlar.

CISV NASIL ÇALIŞIYOR ?
CISV çalışmaları, kendini bu işe adamış her yaştaki gönüllü bireylerin uluslararası bir şekilde teşkilatlanmalarıyla yürütülür. Yerel , ulusal ve uluslararası düzeylerde CISV aktiviteleri mevcuttur. Bu aktiviteler, gönüllü üyelerce gerçekleştirilir. Bu üyeler aynı zamanda gerekli fon geliştirme çalışmalarım da yürütürler. Onların yönetim ile ilgili çalışmaları İngiltere'deki uluslararası ofis tarafında desteklenir.KİMLER KATILABİLİR ?
Village Camp – 2012 doğumlular (11 yaş) 4 hafta Delegasyon olarak katılıyor.
Youth Meeting – 2010 ve 2011 doğumlular (12 ve 13 yaş karışık) 2008 ve 2009 doğumlular ( 14 ve 15 yaş karışık) 2005 ve 2007 doğumlular ( 16 ve 18 yaş karışık) 2 hafta Delegasyon olarak katılıyor.
Step-Up Camp – 2009 doğumlular ( 14 yaş) 2008 doğumlular (15 yaş) 3 hafta Delegasyon olarak katılıyor.
Junior Councellar (J.C.) – Haziran 2007 öncesi doğumlular (16 yaş) 4 hafta (Village Camp’e dahil oluyor) Bireysel katılıyor.
Seminar Camp - 2005 ve 2006 doğumlular ( 17 ve 18 yaş karışık) 3 hafta Bireysel katılıyor.