K12net English
İlkokul

Resim

Okulumuz Türk Milli Eğitimi’nin ilkeleri doğrultusunda Güzel Sanatlar Eğitimi’ni çok önemseyen bir felsefededir. Sanat eğitiminin çok önemli olduğu inancıyla öğrencilerimiz yönlendirilmektedir. Kültürlü ve sanat zevki gelişmiş bir nesil oluşturmak amacı ile çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerimiz atölye ortamında, istekleri doğrultusunda teknik ve konu uygulamaları imkanı bulmaktadırlar. Özgün düşünme, üretme ve deneme kapasiteleri geliştirilerek onların Güzel Sanatlar dalında yetiştirilmeleri sağlanmaktadır.

Öğrencilerimiz, hayatları boyunca sanat yapan üreticiler veya sanatı bilinçli izleyen tüketiciler olarak yetişmektedir. Okulumuz onların içinde yaşadıkları kültüre katkılarını sağlayabilme çizgisindedir. Sanat yoluyla ifade imkanı vererek öğrencilerin ruh sağlığına yardımcı da olunmaktadır. Öğrencilerimiz bireysel çalışarak kendilerini ispat etme, duygu ve düşüncelerini ifade etme olanakları ile buluşmaktadır.

Derslerimizde sanat eğitiminin yanı sıra öğrencilerimizin tüm duygularının gelişmesine yardımcı olunmaktadır. Sanat yoluyla kişisel bütünlüğe kavuşmaları ile toplumsal bütünlük de sağlanmaktadır.

Öğrencilerimizin tarihi ve kültürel açıdan gelişmeleri amacıyla geziler düzenlenmektedir. Bu geziler, öğrencilerin kültür birikimine katkı sağlamaktadır. Ayrıca tarihi değerlere sahip çıkmaları açısından son derece faydalı olmaktadır.

Ders saatlerine ek olarak İlkokul 1.ve 2. sınıflar “Baskı ve Seramik” kulübü öğrencileri Salı günleri, 3. ve 4.sınıflar “Resim ve Seramik” kulübü öğrencileri, Çarşamba günleri 8. ve 9. ders saatlerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yeni Yıl Sergisi

2022’yi  heyecanla bekleyen öğrencilerimiz,  “Yeni Yıl” temalı sergileriyle büyük beğeni topladılar. Sergide ilkokul 2.sınıf öğrencilerimizin  keçeden tasarladıkları  ağaçlar,   3 ve 4. sınıf öğrencilerimizin de seramik çalışmaları yer aldı. Bu etkinlikte emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlarız.

View this post on Instagram

A post shared by TED Bursa Koleji (@tedbursakoleji)

Yeni Yıl Heyecanı

İlkokul öğrencilerimiz, görsel sanatlar dersinde farklı materyallerden yaptıkları  “Yeni Yıl” temalı çalışmalarını oluştururken çok eğlendiler.

View this post on Instagram

A post shared by TED Bursa Koleji (@tedbursakoleji)

Yeryüzündeki Yıldızımız Temalı Resim Sergisi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının yıl dönümü olan 10 Kasım’da, ilkokul 3 ve 4. sınıf öğrencilerimizin Ata’mıza özlemlerini yansıtan çalışmaları ilkokul binasının giriş katında sergilenmiştir.

“Çocuk Gözüyle Bale” Resim Yarışmasında Başarı!

23 Nisan etkinlikleri kapsamında, Bursa Kadın Ressamlar Derneği ve Neriman Bale Kursu işbirliği ile Candan Ödül Bayraktar anısına düzenlenen “Çocuk Gözüyle Bale” konulu resim yarışmasında 1. sınıf öğrencimiz Neriman Ayşe YILMAZ 3. olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Renklerle 23 Nisan Coşkusu

İlkokul 1., 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizin birbirinden renkli bayram resimlerinden oluşan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Sergisi” online olarak düzenlenmiş ve izleyenlerin beğenisine sunulmuştur. Bayram coşkularını sanat yoluyla en güzel şekilde ifade eden öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

View this post on Instagram

A post shared by TED Bursa Koleji (@tedbursakoleji)

“Her Evden Bir Dilek Var” Resim Sergimiz

İlkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerimiz, “Her Evden Bir Dilek Var” konulu resim çalışmalarını online olarak devam eden görsel sanatlar derslerinde keyifle tamamladılar. Bilişim Teknolojileri dersinde de “Stop motion” video tekniğini kullanarak çalışmalarının videosunu çektiler. Öğrencilerimiz, disiplinler arası çalışma örneği olan sergilerini hazırlarken eğlenerek öğrendikleri süreci sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Hayata renk katacakları, üretken yarınlarında yanlarında olmanın keyfini sürmenizi dileriz.

View this post on Instagram

A post shared by TED Bursa Koleji (@tedbursakoleji)

3 Boyutlu Kalem Kulübü

“3 Boyutlu Kalem Kulübü” öğrencilerimiz, yıl boyunca üç boyutlu elektronik kalemleri ve gazete kaplama tekniğini kullanarak yaptıkları birinden orijinal ürünleri ilkokul giriş katında sergilediler.

View this post on Instagram

A post shared by TED Bursa Koleji (@tedbursakoleji)

Renkler Çocuklar İçin

Telafi eğitimi sürecinde birbirinden güzel etkinlikler yapan ilkokul öğrencilerimiz, görsel sanatlar dersinde seramik kili ile kolye ve anahtarlıklar yaptılar. İlk hafta, çalışmalarına şekil veren öğrencilerimiz, ikinci hafta da kuruyan çalışmalarını renklendirdiler. Bahçemizin güzel bitkileriyle çalışmalarını süsleyen öğrencilerimiz rengârenk görüntüler oluşturdular.